Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul Avrupa Yakası'nda otel açmak için arazi aradıklarını söyledi.

Editör
23.09.2011

Limak Holding'in  50 milyon dolar yatırımla inşa ettiği yeni oteli Limak Eurasia Luxury Hotel, İstanbul Kavacık'da hizmete girdi. Beş yıldızlı otel lüks şehir oteli olarak faaliyet gösterecek.  Düzenlenen toplantıda konuşan Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir "Resort otellerimizle kazandığımız tecrübe ve başarıların ardından şehir otellerimiz ile büyümeye devam edeceğiz. Bu anlamda İstanbul'da açtığımız ilk şehir otelimiz grubumuz için büyük önem taşıyor" dedi. 

 

Gözü Orta Avrupa'da

Otelin, 200 oda ile sınırlı olduğunu söyleyen Özdemir, toplamada 150 kişinin çalıştığını belirtti. Özdemir, şöyle devam etti: "Limak'ın bugün 8 oteli var. Yaptığı yatırım 500 milyon dolar. 2015'e kadar diğer otel projelerimizin de tamamlanması halinde bu yatırım 750 milyon dolara çıkacak. Kıbrıs'ta açılacak olan otelin yatırım bedeli 100 milyon dolar. 2012'de ambargo kalkarsa buraya çok güzel yatırımlar yapılabilir. Bölgede tamamen Türk turizmcisi var bu da yetmiyor. Yurtdışında ise Balkanlar, Orta Avrupa ve Amerika olacak." Anadolu yakasında bölgenin çok iyi geliştiğini vurgulayan Özdemir, Avrupa yakasında da güzel bir yer bulup otel yapmayı düşündüklerini söyledi.

Kaynak: /www.emlakhaberleri.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account