Örnekköy'deki stat projesi bir türlü hayata geçirilemeyince KSK yönetimi Mavişehir'deki 60 dönümlük arazi için düğmeye bastı

Editör
22.09.2011

 

Karşıyaka'nın stat hayali artık gerçeğe dönüşmeye çok yakın. Yeşil-kırmızılıların projesi onaylanan ancak maddi sıkıntı nedeniyle yapımına bir türlü başlanamayan Örnekköy Stadı'na alternatif yaratıldı. Çiğli çevre yolu kenarında, Mavişehir'in arkasında yer alan özel şahısa ait 100 dönümlük arazinin 60 dönümü, 20 dönümlük kısmı imara açıldığı taktirde hemen Karşıyaka'ya tahsis edilecek. Kalan 20 dönümüne ise park ve bahçe yapılacak. KSK'ye tahsis edilecek 60 dönümlük arsanın içine 30 bin kişi kapasiteli stat, otel, okul ve sosyal aktivite alanları yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 100 dönümün 5'te birlik kısmına imar verdiği an düğmeye basacak olan yeşil-kırmızılılar, hemen stadın inşaatına başlayacak. Bu konuda da ilk destek arsayı kulübe tahsis edecek kişiden geldi. Başkan Hüseyin Çalışkan'ın genel kurulda açıkladığı gibi, imarın çıkması halinde arsa sahibi kulübe stat yapımı için 10 milyon liralık maddi destekte bulunacak. Bu para yeni projede kullanılacak. 

Tesisler taşınacak

Karşıyaka'nın 100. yılındaki tesis atağı bununla da kalmayacak. Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'ni altyapının hizmetine bırakıp yeni bir yere geçmeyi planlayan yönetim, 2 alternatif üzerinde duruyor. Defterdarlığa ait Çiğli Kaklıç Köyü'ndeki 60 dönümlük yer ile Çiğli Belediyesi'ne ait mevcut tesisin yanındaki 40 dönümlük araziden birine yeni ve modern bir tesis inşa edilecek. Selçuk Yaşar Tesisleri'nin yanındaki arsa için Çiğli Belediyesi'nden olumlu yanıt alan yönetim, bir an önce harekete geçmek istiyor. 

Çalışkan, "Zaman istiyoruz"

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Çalışkan, stat projesi ile ilgi 10 gün içinde geniş kapsamlı bir açıklama yapacaklarını belirterek, "Hayalimizdeki stat ile ilgili büyük toplantı yaparak bilgilerimizi ve icraatlarımızı kamuoyuyla paylaşacağız. Biz şov peşinde değiliz amacımız stadı yapmak. Bu 10 basamaklı bir iş ve biz daha ilk basamaktayız. Kulübümüze en iyisini kazandırmak için çabalıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Yeni Asır

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account