Hastane bölgenin yanı sıra komşu ülkelerden gelecek hastaları da tedavi etmeyi hedefliyor.

Editör
22.09.2011

Memorial Sağlık Grubu, Diyarbakır'da açmaya hazırlandığı hastanesiyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin yanı sıra komşu ülkelerden gelecek hastaları da tedavi etmeyi hedefliyor.

Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, İstanbul ve Antalya'dan sonra grubun 8. hastanesini yaklaşık 10 gün sonra Diyarbakır'da açacaklarını belirterek, hastanenin 35 milyon dolara mal olduğunu söyledi.

Memorial Diyarbakır Hastanesi'nin güçlü doktor kadrosu, ileri teknolojiye sahip tanı ve tedavi üniteleri, etkin hasta bakımı, kaliteli otelcilik hizmetleri ve modern mimarisi ile sadece Diyarbakır'a değil, tüm bölgeye hizmet sunabilecek şekilde tasarlandığını bildiren Genç, bölgeye uluslararası sağlık hizmeti getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Genç, tüm branşlarda Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin "referans merkezi" olacaklarını dile getirerek, şöyle konuştu:"Diyarbakır hastanemize de bölgenin yanı sıra Suriye, Kuzey Irak gibi komşu ülkelerden ve yakın coğrafyadan büyük ilgi olacağını düşünüyoruz.

Artık yabancı hastalarımıza İstanbul ve Antalya'daki hastanelerimizin yanında Diyarbakır hastanemizde de tedavi olma olanağını da sunarak, bölgede sağlık turizmi alanında öncü olmayı amaçlıyoruz."Genç, Memorial Diyarbakır Hastanesi'nin SGK anlaşmalı bir hastane olarak tüm branşlarda hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:Dünya Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account