Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş, İran'da Didar Seir-e Gity International Transport Co. P.J.S şirketi ile Tebriz'de otogar kurmak ve işletmek üzere ortak şirket kurma konusunda anlaşmaya vardığını bildirdi

Editör
22.09.2011

 

Metro'nun KAP'ta yayımlanan açıklamasında, İran'da uluslararası karayolu yolcu taşımacılığında en büyük pay sahibi ve filosunda 300 otobüs bulunduran Didar Seir-e Gity International Transport Co. P.J.S şirketi ve sahibi Mohammad Sadegh Sahebkar ile Tebriz'de otogar kurmak ve işletmek üzere ortak şirket kurma konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Anlaşmaya göre, kurulacak şirkette tarafların yüzde 50 payı olacağı, şirketin kuruluşu için İran'da hukuk bürosu görevlendirildiği belirtilerek, şirketin Tebriz'de otobüs terminali yapmak için gerekli başvuruları yapacağı, inşaat tamamlandıktan sonra Tebriz otogarının işletmeciliğini yapacağı kaydedildi.Metro'nun KAP'ta yayımlanan açıklamasında, İran'da uluslararası karayolu yolcu taşımacılığında en büyük pay sahibi ve filosunda 300 otobüs bulunduran Didar Seir-e Gity International Transport Co. P.J.S şirketi ve sahibi Mohammad Sadegh Sahebkar ile Tebriz'de otogar kurmak ve işletmek üzere ortak şirket kurma konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Anlaşmaya göre, kurulacak şirkette tarafların yüzde 50 payı olacağı, şirketin kuruluşu için İran'da hukuk bürosu görevlendirildiği belirtilerek, şirketin Tebriz'de otobüs terminali yapmak için gerekli başvuruları yapacağı, inşaat tamamlandıktan sonra Tebriz otogarının işletmeciliğini yapacağı kaydedildi.

Kaynak:Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account