Afrin Zeytin Dalı Harekatı başladı | Mahmut KILINÇ , İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
06 Mart 2018, SALI 10:28:39
Afrin Zeytin Dalı Harekatı başladı
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto
Afrin Zeytin Dalı operasyonunu başarıyla gerçekleştirebilecek, dünyanın 5 ordusundan birisi olduğumuzu net bir şekilde ortaya koyduk. Afrin Zeytin Dalı Harekatı'nın ülkemize, Türk Silahlı Kuvvetleri'mize, bölge insanımıza huzur ve barış getirmesini diliyoruz.

2018 yılı ilk ayı Afrin Zeytin Dalı Harekatı ile başladı. Bu koşullarda operasyonu başarıyla gerçekleştirebilecek, dünyanın 5 ordusundan birisi olduğumuzu net bir şekilde ortaya koyduk. Afrin Zeytin Dalı Harekatı'nın ülkemize, Türk Silahlı Kuvvetleri'mize, bölge insanımıza huzur ve barış getirmesini diliyoruz.

Operasyonla beraber ABD, Rusya, İran ve Avrupa Birliği'nin tutumları çok önemliydi. Operasyonun dünyaya vermiş olduğu en önemli mesaj; Amerika'nın sözümüz ona barış için el uzattığı ülkelere kargaşa, kaos, terör ve ölüm getirdiği, çifte standartlı, tutarsız bir politika ürettiğinin, ortaya çıkmaya başlamasıdır. 

Amerikalı aydınların, gazetecilerin hatta politikacılarının bile sosyal medyaya düşen mesajlarında da anlaşılacağı gibi, kendilerinin dünya barışı için tehlikeli olduklarını kavramaya başladıklarını gösteriyor. 

Afrin Zeytin Dalı Harekatı'na rağmen borsa, faiz ve döviz üçgeninde kısacası para piyasalarında çok büyük bir hareketlilik olmaması, ülkemiz için fevkalade bir gelişmedir. Kredi Garanti Fonu'nun girişimlerde bulunması piyasaları çok rahatlatacaktır. Konut satış verilerinin olumlu olması, turizm sektörü ile ilgili rezervasyonların artarak devam etmesi, yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinin yükselmesi sevindiricidir. İnşaat sektörü konut yatırımlarından ibaret olmayıp, 3 ana başlıkta konut, konut dışı yatırımlar ve ulaştırma-enerji-altyapı olarak düşündüğümüzde; yaşanan her şeye rağmen, sektörümüz açısından gelişmeleri, olumlu sinyaller olarak görmekteyiz. 2018 yılının da global piyasalarda ve Türkiye'de çok olumsuz şartlar oluşmadığı takdirde, 2019 yılının seçim yılı olduğundan 2018 yılında para musluklarının açılacağını, canlılığın korunacağını ve inşaat sektörü açısından da iyi olacağını ümit ediyoruz. 

Mahmut KILINÇ
İnşaat&Yatırım Genel Yayın Yönetmeni
mahmut.kilinc@anba..com.tr


Mahmut KILINÇ

Bu yazı 147 kez okunmuştur..

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Mahmut KILINÇ Yazıları
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Philips Aydınlatma Hue, MSA Mimarlık, 7G50, Sektörel Fuarcılık 19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, Özgür Çeker, Artefakt Design Studio , Özgür Özgüven, Christoph M. Grosser , Çelik Konut, TÜYAPBursaFuarcılık, Tago, Kiracıları Ev Sahibi Yapan Kampanya, ParimaOfis, TTKD, “Turkishceramics”, Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, AC 402, Alman Federal İstatistik Dairesi, Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş., Avrupa Konakları, SalıpazarıLimanı, MARKA 2014, Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), Forte, Star Club, IMI, Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 

İzmirPasaportSahili, GeziParkı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.