Dünyada yaşayan tüm insanlığın isteği barış ve sevgi içerisinde yaşamak olmalı | Mahmut KILINÇ , İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
06 Mart 2018, SALI 10:26:23
Dünyada yaşayan tüm insanlığın isteği barış ve sevgi içerisinde yaşamak olmalı
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto
Gelişmiş ve çağdaş ülkelerde insanlar demokrasi, özgürlük, eşitlik, adalet sistemini gelişmekte olan ülkelere göre yıllar önce edindiler ama dünya üzerinde yaşayan tüm insanlığın isteği barış ve sevgi içerisinde yaşamak olmalıdır.

İnsanlığın varoluşuyla birlikte vazgeçemedikleri genel isteklerini birincisi içgüdüsel olarak yaşama ve soylarını devam ettirme, ikincisi hürriyetleri, üçüncüsü ise sahip olma duygusu olarak sıralayabiliriz. Hak ve özgürlük tanımlarının genişlemesi, demokrasi anlayışı, eşitlik ve adalet duyguları ilk günlere nazaran biraz daha gelişmiş olsa da, globalleşen dünyada tüm insanların bugünkü istediğinin varoluş aşamasından farklı olmadığını söyleyebiliriz. Gelişmiş ve çağdaş ülkelerde insanlar demokrasi, özgürlük, eşitlik, adalet sistemini gelişmekte olan ülkelere göre yıllar önce edindiler ama dünya üzerinde yaşayan tüm insanlığın isteği barış ve sevgi içerisinde yaşamak olmalıdır. Yaşam alanlarının kirletilmeden, yeryüzündeki tüm canlılarla birlikte yaşamın sonsuza kadar devam ettirilebileceği ekolojik dengeyi koruyarak gelecek nesillere de iyi bir miras bırakmak, bugünkü insanoğlunun en önemli görevidir. 

Üniversite yıllarında öğrendiğim, hep vurguladığım; ekonomi mutlak suretle müspet bilimlerden faydalanır ve rakamlar konuşur. Fakat unutulmaması gereken en önemli etken, ekonominin % 51'i istikrar ve psikolojik etkenlerdir. Bu etkenleri yakalayarak rüzgarı da arkanıza alırsanız, ekonomi koşar adım ilerler. 

2017 yılını geride bırakırken, 2018'den çok umutlu olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Yeni yıla girerken karamsarlığı aklımızdan bile geçirmememiz gerektiğini düşünüyorum neden mi çünkü insanoğlunun en büyük sermayesi ve yaşama isteği umutlarıdır. Bizim de ülke olarak en büyük gücümüz genç nüfusumuzdur. Ülkemizde insanlara istikrar, planlama ve en önemlisi umut aşıladığımız takdirde barış, birlik-beraberlik ve hoşgörü ile yaşayabileceğimize inanıyorum. 

 

Mahmut KILINÇ
İnşaat&Yatırım Genel Yayın Yönetmeni
mahmut.kilinc@anba.com.tr


Mahmut KILINÇ

Bu yazı 122 kez okunmuştur..

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Mahmut KILINÇ Yazıları
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
DenizliMermer, GelişenBölgelerZirvesi, Çelebican İnşaat, Yatırım Teşvik Belgeleri , SinpaşYapı, Enerji Takımı, Esenler kentsel dönüşüm, WWF-Türkiye, Doğuş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş, Dubai Mall, KidZania, Köprü, Lumina, Sami Konukoğlu, HEKİMPOR, Serge Ferrari, Gym Fit Pro, Yenal Altaç, Baumit StarContact, Cem Nazif Yalçın, Hazar Adaları, Guriş Holding, Blancoselect Botton Pro, Eyüp Karaderili, “Kazandıran Mutfak”, National Institute of Public Health-National Institute of Hygiene Poland, PANASONIC, MHSA, Grand Slam, Eroğlu İnşaat Lounge 1 ve Lounge 2,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.