Günsan Rotayı Afrika, Rusya ve Orta Doğu’ya Çevirdi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Günsan Rotayı Afrika, Rusya ve Orta Doğu’ya Çevirdi
15 Ocak 2020, Carsamba 15:34:54
Günsan Rotayı Afrika, Rusya ve Orta Doğu’ya Çevirdi
Anahtar priz sektörünün lider şirketlerinden Günsan, yenilikçi ve kişiselleştirilmiş ürün portföyünü zenginleştirerek 2019 yılını çift haneli büyümeyle kapadı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Cirosunun yüzde 40’ını ihracattan karşılayan şirketin büyümesinde, akıllı yeni ürün gruplarıyla Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarına odaklanmasının de etkisi büyük oldu. 2019 yılında ihracatını da çift haneli olarak arttıran Günsan, ihracat yaptığı ülke sayısını 70’e çıkarma hedefiyle ilerliyor. 

Anahtar ve priz sektöründe yenilikçi vizyonuyla fark yaratan Günsan, kaliteli, akıllı ve kişiselleştirilebilen ürün gamıyla 2019 yılını çift haneli büyümeyle geride bıraktı. Anahtar priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyü ve 50 milyon anahtar üretim kapasitesi ile farklılaşan Günsan, 2019 yılında prestijli global fuarlara katılarak yeni pazarlarda pazar payını artırmaya odaklandı. Ürünlerini aralarında 50’den fazla ülkeye ihraç eden Günsan, 2019 yılında portföyüne Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarını da dahil ederek, ihracatını da artırdı.

“Sektör ortalamasının üzerindeyiz”

Teknolojik gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek yenilikçi ürünlere odaklandıklarını söyleyen Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia; “Üretim kapasitemiz her geçen yıl artıyor. Sektörümüzde Ar-Ge’ye en fazla kaynak ayıran şirket olarak sektörün ortalamasının üzerinde ilerliyoruz. Son iki yılda prestijli projelerde önemli roller aldık. Büyük ölçekli gayrimenkul projelerinin yanı sıra İstanbul Havalimanı ve birçok şehir hastanesinin de çözüm ortağıyız.  Deneyimlerimizi ve birikimimizi günümüz teknolojisi, sistemleri ve kullanıcı ihtiyaçları ile uyumlu hale getiriyoruz. 2019’da lansmanını yaparak pazara sunduğumuz İngiliz tipi serimizin yanı sıra mobil uygulamamız Radius App, Eqona USB’li şarj prizi gibi ürün ve çözümlerimiz de bu anlayışımızın bir göstergesi.” değerlendirmesinde bulundu.

“Odağımızda ihracat var”

Son dönemde özellikle üst segment projelerinin artmasıyla dekorasyona olan ilginin arttığını, yeni nesille birlikte dekorasyon anlayışını da değiştiğini söyleyen Garcia, “Gelişen ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda bugün, elektrik anahtarları ve prizleri sadece işlevsellikleri ile ön planda değil, kaliteleri ve özgün tasarımları ile de yaşam alanlarının bir parçası haline geldi. Bizim ürünlerimiz de bu ihtiyaç ve taleplere göre şekilleniyor. Satışlarımızda ihracatımızın payını arttırmayı hedefliyoruz. İhracat yaptığımız ülke sayısını 70’in üzerine çıkarmak üzere çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl da Afrika ve Ortadoğu’nun yanı sıra Rusya pazarında olmak istiyoruz. Rusya bizim için önemini halen koruyor. Bu pazarda elektrik malzemelerinin tamamına talep var.” dedi. Günsan’ın 2020 hedefleri arasında enerji verimliliğine odaklanarak, enerji tüketimini azaltmaya katkıda bulunan ürünler geliştirmek olduğunu söyleyen Garcia, yapı marketlerle işbirliğini de artırmak istediklerini kaydetti.

KAYNAK:İnşaat&Yatırım478 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Günsan, Afrika, Rusya, Orta Doğu,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Günsan Rotayı Afrika, Rusya ve Orta Doğu’ya Çevirdi

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
micro- loft Bulut, istanbul depremi, Kentsel Vizyon Platformu, ZeynepEkimAker, TAİPED, Erol Kayaoğlu, Şuaİnşaat, Yurdaer Kahraman, Ali DAÐBAŞI, APC BY SCHNEIDER ELECTRIC, OdekPlywood, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, Doors, Nikah Sarayı, Detek Deniz Teknolojileri, Deniz Bilecik, Bozcaada, Vista Garden, EWETürkiyeGrubu, NeoGoldenPalms, Panavia Suites, Sağlam Tente Sistemleri, Aquaforte, Koç Holding Enerji Grubu, artış, Antalya Calista Luxury Resort, GEMİSANDER, Polimeks, Onur Yüce, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.