Mitsubishi Electric Yapay Zekalı Teşhis Teknolojisi Geliştirdi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Mitsubishi Electric Yapay Zekalı Teşhis Teknolojisi Geliştirdi
14 Ocak 2020, SALI 17:23:47
Mitsubishi Electric Yapay Zekalı Teşhis Teknolojisi Geliştirdi
“Evden uzaya” kadar pek çok farklı alanda ileri teknoloji çözümleri ile öne çıkan Mitsubishi Electric, yapay zeka tabanlı yeni bir teşhis teknolojisi geliştirdi. Makine öğrenmesi algoritmasını kullanan bu yeni teknoloji, sensör verilerini analiz ettikten sonra farklı operasyonel durumlar arasında üretim makinesi geçişine ilişkin bir model oluşturuyor. Böylelikle makinelerdeki beklenmedik durumları ifade eden makine anomalilerinin hızlı ve doğru bir şekilde tespit edilmesini sağlayarak fabrika ve tesislerde verimliliği artırıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Fabrikalara hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik sağlayan ileri teknoloji otomasyon ürünleriyle dikkat çeken Mitsubishi Electric, tescilli yapay zeka (AI) teknolojisi Maisart® ile yapay zeka tabanlı fabrikalarda ve tesislerde ekipman duruş süresini azaltırken verimliliğin artırılmasına katkıda bulunan yeni bir teşhis teknolojisi geliştirdi. Makine öğrenmesi algoritmasını kullanan bu yeni teknoloji, sensör verilerini analiz ettikten sonra farklı operasyonel durumlar arasında üretim makinesi geçişine ilişkin bir model oluşturuyor. Bu sayede fabrika ve tesislerde verimliliği artırmak üzere makinelerdeki beklenmedik durumları işaret eden makine anomalilerinin hızlı ve doğru bir şekilde tespit edilmesini sağlıyor.

Makinenin mevcut operasyon durumu ne olursa olsun anomali tespiti için her zaman aynı koşulları dikkate alan geleneksel teşhis teknolojisinin aksine bu yeni yapay zeka tabanlı teknoloji, sensör verilerinin analizi akabinde her bir operasyon sırasında meydana gelen anomalilerin tespiti için optimum koşulları belirliyor. Makine arızasına ilişkin belirtileri fiili arızadan önce doğru bir şekilde tespit eden bu teşhis teknolojisi, fabrikalarda ve tesislerde bakım faaliyetleriyle bağlantılı olarak ihtiyaç duyulan işgücünün ve duruş süresinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Karmaşık manuel ayarlamaları ortadan kaldıran bu yeni teknoloji, anomali tespit sistemlerinin kullanımını sadeleştirmesiyle de dikkat çekiyor.

KAYNAK:İnşaat&Yatırım452 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Mitsubishi Electric, Evden uzaya, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mitsubishi Electric Yapay Zekalı Teşhis Teknolojisi Geliştirdi

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Dr.H.İbrahim Bodur, EOTA,  Regnum Carya Otel, TEM2, İnterfiks Yapı Kimyasalları, Sascha Bibert, Tuncer Çakmaklı Enmarcon Türkiye, AvenueIBUS, Meltem Türker, Betek Gebze Fabrikası, Emlak Konut GYO, Gökhan Çetinsaya, İstanbul Üniveristesi, ZorluHolding, ErcanATA, Konut Hesabı, SoulGroup, Çilingir Mortgage , Kuyaş Gayrimenkul, IlgazTüneli, CHP İstanbul milletvekili Mevlut Aslanoğlu, Somfy, tandem, Seha, Ömer Saylık, Malatya İnönü Üniversitesi, Keyifli Yaşam Evleri , TamerSon, BESYO, Yasemin İşcan,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.