Yenilikçi Yapılar Guardian Glass İmzası Taşıyor: Maslak Link | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Yenilikçi Yapılar Guardian Glass İmzası Taşıyor: Maslak Link
13 Ocak 2020, Pazartesi 15:42:56
Yenilikçi Yapılar Guardian Glass İmzası Taşıyor: Maslak Link
DB Architecture imzası taşıyan tasarımı ile hayata geçen Maslak Link, prizmatik cam kütlesi ile gökdelenler bölgesindeki diğer yapılar arasından kolayca ayrışıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kütlesel ve görsel bir imge olmanın ötesinde bir yaşam mekanı olarak karşımıza çıkan yapının cephe tasarımında tercih edilen Guardian SunGuard® SuperNeutral SN 70/37 kaplamalı camın etkisi ile kent ve yapı arasında şeffaf bir bağ kuruluyor.

Dünya çapında ikonik binalar için geliştirdiği son teknoloji ürünleri ile Türkiye’de de uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren Guardian Glass, sunduğu cam seçenekleri ile yenilikçi ve simgesel nitelikteki projelere imza atmaya devam ediyor. İstanbul’un en işlek bölgelerinden birisinde, Eski Büyükdere Caddesi üzerinde yükselen DB Architecture tasarımı Maslak Link ise gökdelenler arasından kendini ayıran prizmatik cam kütlesi ile bunlardan biri. 

Arsa üzerinde konumlanışından, iç kurgusuna, kentle ve kentliyle kurduğu görsel ve fiziksel ilişkiye dek başlı başına  bir yaşantı tanımı yapan yapının cephelerinde ise Guardian SunGuard® SuperNeutral SN 70/37 kaplamalı camın katkısı bulunuyor. Ayazağa ve Eski Büyükdere Caddesi’ne cephesi olan Maslak Link ofis binasında gün ışığının mevsime ve günün saatlerine bağlı değişen etkisi yapı kabuğunda ve iç mekanda farklı efektler oluşturarak yapının kütle ve mekan algısını farklılaştırıyor.  

Mimar ve yatırımcılar için özellikle enerji tasarrufu ve güneş kontrolünü temin ederken, yüksek doğal ışık geçirgenliği sunan kaplamalı cam ürünler geliştiren Guardian Glass, düşük yansıma özelliğinin yanı sıra doğal görüntüsü ile de etkileyen Guardian SunGuard® SuperNeutral serisinden SunGuard® SuperNeutral SN 70/37 kaplamalı cam ile birçok gereksinimi tek bir üründe karşılıyor. Yapay ışık ihtiyacını olabildiğince aza indiren ürün aynı zamanda güneş kontrolü sunuyor ve standartın dışında cephe tasarımlarına imzasını atıyor.

KAYNAK:İnşaat&Yatırım549 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DB Architecture, Maslak Link,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yenilikçi Yapılar Guardian Glass İmzası Taşıyor: Maslak Link

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
SinopNükleerSantrali, Yeliz Öney’, 7 Yıldız Otel Projesi 2013, Antoine Collette, Natural Stone, Kayı Holding Otel, İstanbul Gençlik Platformu, AkkuyuNükleerSantrali, 2016, Ark Sarkıt, DivanGrubu, Kerim Kürkçü, varioSpeed, DWEC, MustafaMekkiÖzkan, Mito modeli, BDRThermeaGroup, Balibet Han, Dumankaya, StevieInternationalBusinessAwards, Dekar, Yeşil Bina Serfitikası, Exclusıve DC, Tarihi Hamam, MESA Çubuklu 28, Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması, Tereshkovo, Talento, Fracture, Blue Moon,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.