DEİK - Türk Lübnan İş Konseyi Başkanlığı Koltuğunda! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
DEİK - Türk Lübnan İş Konseyi Başkanlığı Koltuğunda!
13 Ocak 2020, Pazartesi 15:21:43
DEİK - Türk Lübnan İş Konseyi Başkanlığı Koltuğunda!
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'na (DEİK) bağlı 145 iş konseyinden biri olan Türkiye-Lübnan İş Konseyi Başkanlığı, Akkuş GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş’a emanet!
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

DEİK tarafından geçtiğimiz gün yapılan seçimlerde Türkiye-Lübnan İş Konseyi Başkanlığı’na getirilen Abdülkadir Akkuş, Türkiye ve Lübnan ekonomisindeki dinamikleri ve yatırım fırsatlarını deneyimleyerek elde ettiği köklü tecrübesiyle Türkiye- Lübnan arasındaki ticari hareketliliğe yeni bir boyut kazandıracak.

Tekstil, kimya ve gayrimenkul sektöründe 30 yılı aşan tecrübesiyle Türkiye ekonomisi ve istihdamına katma değer yaratarak, Akkuş Grup’u Türkiye’nin en önemli şirketleri arasına kazandıran Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş,konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

Abdülkadir Akkuş: “Lübnan- Türkiye arasında çok önemli işbirliklerine imza atacağız”

“DEİK- Türk Lübnan İş Konseyi başkanlık seçimini kazanmış olmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Lübnan İş Konseyi Başkanı olarak iki ülke arasındaki ticari hareketliliğe daha da dinamizm kazandırmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Tüm üyelerimizle birlikte hareket ederek Lübnan- Türkiye arasında çok önemli işbirliklerine imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Türkiye’nin potansiyel gücünü artırmak ve Türk- Lübnan işbirliği ile katma değeri yüksek işbirlikleri ve yatırımlara imza atmak için geleceği gören bir vizyonla ilerleyeceğiz. Lübnan ekonomisindeki dinamikler ve yatırım fırsatları çalışmalarımızın ana çıkış noktasını oluşturacak.”

Abdülkadir Akkuş Kimdir?

Akkuş Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş 1971 yılında Mardin’de doğdu. Tekstil ve kimya sektörlerinde edindiği 30 yılı aşan köklü tecrübesini gayrimenkul sektörüne de kazandırdı. Bin kişiden oluşan çalışan kadrosu, 5 fabrikası, 5 şirketi ile ülke ekonomisine istihdam ve katma değer yaratmaktadır. Girişimci, işadamı ve sivil toplum kuruluşu yöneticisi unvanlarına sahiptir.

1988 yılında İstanbul Feriköy’de tekstil işçisi olarak başladığı iş hayatında azmi ve çalışkanlığı ile öne çıkan Abdülkadir Akkuş, bugün tekstilde Avrupa, Afrika, Balkan ülkelerine ihracat yapan Akkuş Tekstil firmasının kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak sektörünün önde gelen isimleri arasına girmiştir. 

1992 yılında İstanbul Beyazıt’ta ilk tekstil dükkânını açan Abdülkadir Akkuş, 1995 yılında Akkuş Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu. Aradan geçen 28 yılda faaliyet alanlarına kimya, akaryakıt ve gayrimenkul sektörlerini de ekleyen Abdülkadir Akkuş, tüm şirketlerini 7 ortaklı bir aile şirketi olan Akkuş Grup çatısı altında toplamıştır.

Bugün bin kişilik istihdam yaratarak, yılda 300 milyon TL ciro elde eden Akkuş Grup, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde 2, İstanbul Avcılar Ambarlı’da 1, İstanbul Güneşli’de 2 olmak üzere 5 fabrikası ile sanayi ve istihdamının gelişmesine yönelik büyük ölçekli yatırımlarda bulunmuştur.

Tekstil ve kimya sektörlerinde elde ettiği köklü tecrübesini finansman gücüyle birleştirerek 6 yıl önce Akkuş Gayrimenkul ile inşaat sektörüne giriş yapmıştır.2 yıl önce Lübnanlı iş ortağı El KhatipGroup ile kurduğu BOSS4 Gayrimenkul şirketi ile Alya markası adı altında yeni projeler geliştirmektedir. Önümüzdeki 2 yıl içinde 250 milyon TL’lik yatırımla 500’ü aşan konuta imza atmayı hedefleyen Akkuş Gayrimenkul şirketi altında, Alya projelerine yenilerini eklemeye hazırlanmaktadır.

İstanbul Mardinli İş Adamları Derneği Başkanlığı görevini sürdüren Abdülkadir Akkuş,  MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanması’nda görev almıştır. Abdülkadir Akkuş’un GYODER ve Türk- Arap İş adamları Derneği gibi önemli sivil toplum örgütlerinde de üyeliği bulunmaktadır.

KAYNAK:İnşaat&Yatırım


529 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Abdülkadir Akkuş, DEİK, Lübnan- Türkiye,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

DEİK - Türk Lübnan İş Konseyi Başkanlığı Koltuğunda!

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
AquaCity Denizli, Azerbaycan Hükümeti , 2. Gayrimenkul Liderler Zirvesi, Lasa, 2VV Comtesse hava perdesi, Keçiören Metrosu, ÖmerFarukÇelik, CERSAIESeramikFuarı, İstanbul Moda Hilton Oteli, Doğan Türkmen, Kleemann Design, Connect Air, Honeywell Black, Orgatec fuarına, Legrand Grup, climatherm , Erkan Tuğral, MCD Gençlik Ajansı, WorldSkills, Sanko Holding, Özgen Keskin , Madencilik Tunnel Expo Turkey, AhmetTuranYangın, Ayşe Birsel, Park Avenue, ArtCraft, Muharrem Usta, Avcı Architects, Renklendir hayatı, Amerikan Emlakçılar Derneği ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.