Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi Su Baskınlarının Önüne Geçiyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi Su Baskınlarının Önüne Geçiyor
07 Ocak 2020, SALI 15:36:19
Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi Su Baskınlarının Önüne Geçiyor
Genel mekanlar için ideal çözüm olan Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi, teknolojisiyle çatı drenajını daha güvenli hale getiriyor. Oluşabilecek ani su baskınları için yeni nesil teknolojisiyle öne çıkan Pluvia Çatı Drenaj Sistemi ile Geberit, 10 dakikada 50 kg yağışı drene ederek mevsimsel su baskınlarının önüne geçiyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Son yıllarda hızla değişen iklim nedeniyle ani yağmurların yol açtığı su baskınlarıyla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu noktada da su baskınlarına karşı hazırlıklı olmak ve suyu hızlı tahliye etmek önemli… Bu farkındalıkla 1000-1500m2 ve üzerindeki yaşam alanlarında oluşabilecek ani su baskınlarına Geberit, son teknolojiyle cevap veriyor. Geberit, saniyede 12 veya 25 litre kapasiteli Pluvia çatı süzgeçlerinin kullanıldığı Pluvia Drenaj Sistemi ile su baskınlarının önüne geçiyor.

Mevsimsel su baskınları için yeni nesil teknoloji Pluvia…

Geberit Pluvia, en yoğun sağanak yağışlarda bile verimli ve güvenilir çatı drenajı olarak öne çıkıyor. Pluvia, sifonik çatı drenajı için konvansiyonel sistemlere göre daha az ürün malzemesi ve alan gerektiği için mekan planlaması açısından daha fazla tasarım özgürlüğü sağlıyor. Öte yandan 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebilen sistem, eğimli olmayan yatay boru hatlarıyla da maksimum alan kullanımı yaratıyor. Yoğun yağışlarda hızlı drenaj sayesinde çatıda suyun birikmemesine olanak tanıyan Pluvia, her türlü hava şartına uygunluğuyla öne çıkıyor.  En az 1000-1500m2 üzerindeki binalarda ideal çözüm olarak karşımıza çıkan Pluvia, konvansiyonel drenaj sistemlerine göre 7-8 kat daha hızlı drene etme özelliğiyle de su baskınlarının önüne geçiyor. Kendi kendini temizleme özelliği sayesinde tıkanıklığın önüne geçen Geberit Pluvia, darbelere dayanıklılığıyla öne çıkan HDPE borulardan tasarlanarak olası riskleri minimize ediyor. Çatıdan yer altı bağlantısına kadar tek bir sistemle çözüm sunan Geberit, çatı süzgeçleri, HDPE borular ve Pluvia askılama elemanlarını bir bütün olarak kullanmak gerektiğini savunuyor. 

Geberit, Pluvia sistemindeki tasarım ve malzemeye 10 yıl garanti veriyor.

KAYNAK:İnşaat&Yatırım689 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Çatı Drenaj Sistemi, Su Baskınları,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi Su Baskınlarının Önüne Geçiyor

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
1Coastal City, Suyabatmaz&Demirel, Yalıtım Zirvesi, Ed Breen, Lamglas, CL 4310 ve CL 4320 modelleri, EmpoliSerisi, Neosera, AzmiSarıbay, İstova, Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, LyondelBasell, GBH 2-24 D, T4, Tekstil Kent , Dalaman Havalimanı, Ahmet Sayar, Kepenk Sistemleri ve Alüminyum Yassı Mamuller , Yabancı, Çelik Teknoloji Seminerleri, İyon Yolu, Er Şirketler Grubu, Füreya Koral, Cosco Pacific, EGİAD, Soho, Attila Silahtaroğlu, garaj, Fi Yapı Grubu, ISK-SODEX İSTANBUL FUARI,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.