Elips Tasarım Mimarlık İmzalı “B_House”A, European Property Awards Ödülü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
Elips Tasarım Mimarlık İmzalı “B_House”A, European Property Awards Ödülü
07 Ekim 2019, Pazartesi 11:12:11
Elips Tasarım Mimarlık İmzalı “B_House”A, European Property Awards Ödülü
Elips Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan “B_House”, uluslararası arenada mimari ve iç mimari projelerin yarıştığı European Property Awards 2019’da “Architecture Single Residence” (Tekil Konut Mimarisi) kategorisinde ödüle layık görüldü.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Y. Mimar Feza Ökten Koca’nın liderliğinde ulusal ve uluslararası ölçekte ödüllü mimari ve iç mimari projelere ve mobilya tasarımlarına imza atan Elips Tasarım Mimarlık, Konya’da bulunan ve 2018 yılında tamamlanmış olan B_House projesiyle, European Property Awards 2019’da “Architecture Single Residence” (Tekil Konut Mimarisi) kategorisinde, Avrupa’nın farklı ülkelerinden çok sayıda projeyi geride bırakarak ödül almaya hak kazandı.

B_House’un tasarımında Konya şehrini ve Mevlana’yı özümseyerek, ev sahiplerinin yaşamlarına anlam ve rahatlık katmak amacıyla modern ve geleneksel öğeleri birleştirmek amaçlanmış. Mevlana’nın, “Ne olursan ol yine gel...” çağrısından ve “Her farklının içinde bir benzer bulunabilir” düşünce biçiminden ilham alınan tasarımın bağlamını Konya şehrinin; yaşamı ve evreni devamlı bir gelişim, değişim ve yenilik içinde görmesiyle oluşan kimliği oluşturmuş. Tarihi Konya şehrindeki günümüz modernizmi, B_House’un mimari tasarımındaki yalınlık ve sadelikle kendini gösterirken mobilya seçimlerinde daha geleneksel çizgilere yer verilmiş.

B_House’un tasarımının en önemli esin kaynaklarından biri olan doğa, yapıda oluşturulan akslar ve şeffaflıklarla evin içine davet edilirken; mekânda kullanılan açık tonlar, kullanıcının iç huzurunu yakalaması adına önemli bir başlangıç noktası oluşturuyor.

Tasarımın yanı sıra teknoloji kullanımının da ön plana çıktığı B_House’da tüm elektrik ve mekanik sistemlerin işleyişi akıllı ev sistemleri kontrolünde sağlanmış. Yapıda, cephe ve camlarda ısı yalıtımı yüksek malzemeler tercih edilirken, tüm aydınlatmalarda LED sistem kullanılmış; böylelikle enerji tüketiminin az olması hedeflenmiş. İnce işlerde ise mermer, lamine parke, ahşap, duvar kâğıdı ve boya kullanımı tercih edilmiş.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1876 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Feza Ökten Koca, Elips Tasarım Mimarlık, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Elips Tasarım Mimarlık İmzalı “B_House”A, European Property Awards Ödülü 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
SermayePiyasasıKurulu, BeykonakEvleri, Camyünü Çatı Şiltesi, ArcticSuperStoreTM soğuk hava depolarınave, HEP, Hüseyin Ağaoğlu, “Microsoft, Nresidence, Lego Serisi, Tedarikçi Ödülü, Metro34, Aqua Dry, Tax Review, Emosan Grup, ‘Tema İSTANBUL, Optim 700 QL1, LASİAD, TrendGayrimenkul, Eyüphan Boyvadaoğlu, RUTHMANN, İstanbulBüyükşehirBelediyesi, Elmor A.Ş. Şirket Müdürü Hakan Günderen, DRSLoftRezidans, İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi, Thea Neva, Abu Dabi Marina City Development-Plot C2, Şehitlik Anıtı, Tepe Aura, Mütekabiliyet , 5Yüz60 Kurtköy ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.