Türkiye-Çin arasında ticari ilişkileri geliştirecek hamleler yolda | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
Türkiye-Çin arasında ticari ilişkileri geliştirecek hamleler yolda
11 Eylul 2019, Carsamba 11:12:10
Türkiye-Çin arasında ticari ilişkileri geliştirecek hamleler yolda
Mobilya sektörü 2023 yılında Çin’e 1 milyar dolarlık ihracat hedefliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

2023 yılında Çin pazarına 1 milyar dolarlık mobilya ihracatı gerçekleştirmek isteyen Türkiye, bölgenin en önemli organizasyonu olan CIFF Mobilya Fuarı’na katılıyor. İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, Çin’in Türkiye’nin mobilya ihracatı yaptığı ülkeler arasında üst sıralarda bulunduğunu söyledi.

Çin’in Türkiye’deki doğrudan yatırımları 2018 sonu itibariyle 1.66 milyar dolara ulaştı. Çin’in Ankara Büyükelçisi Deng Li, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin 50’nci yılı olan 2021’de bunu iki katına çıkarmayı istediklerini söyledi. Çin’in önemli bir pazar olduğunu ve iki ülke arasında sıcak ilişkiler bulunduğunu dile getiren İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, Çin’e 2023 yılında 1 milyar dolarlık mobilya satmayı planladıklarını ifade etti. 

“Sektör için Çin pazarı önem arz ediyor”

Çin ile işbirliğini hedefler doğrultusunda arttırmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Güleç, 8 – 11 Eylül tarihleri arasında CIFF Shanghai Mobilya Fuarı’nda olacaklarını kaydetti. Güleç, ülke ekonomisi için katma değerli ürünler geliştirmek ve hedef pazarlardan olan Çin’de daha fazla yer almak için Ar-Ge destekli inovasyona önem verdiklerini ifade etti. CIFF Shanghai Fuarı sayesinde Çin pazarına direkt erişim sağlamanın ötesinde, yeni ve büyük alıcılarla dirsek teması kurma fırsatı yakalayacaklarını belirten Güleç, doğru bir stratejiyle Çin’e sanılandan çok daha fazla mobilya satacaklarına inandıklarını kaydetti. Başkan Güleç, Türk tasarım mobilyalarının Çin’de beğenildiğini de sözlerine ekledi. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


374 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Çin, Ahmet Güleç,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Türkiye-Çin arasında ticari ilişkileri geliştirecek hamleler yolda 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kuzu Effect, Lavardin, NovadaParkŞanlıurfa, Ankara-Mamak, Hüseyin Geliş, Wave, Günde 10 TL’ye Ev, Kadın Eli Eğitim Programı, Mehmet Özer, Polisan, GLOSSPLUS, TemsaİşMakinaları, HettichTIR, Balıkesir OSB, Suluova Yenidoğan, ÖİB, Trump Tower, Alkumru, Enerji Takımı, AA Design, NegmarGrup, Windowist, Gold, RB Living, GoodDesign, TRİOS 2023, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, DidemGüven, makedonya, SoyutWind,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.