GROHE CEO’su Thomas Fuhr,B.A.U.M. 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülüne layık görüldü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
GROHE CEO’su Thomas Fuhr,B.A.U.M. 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülüne layık görüldü
11 Eylul 2019, Carsamba 10:03:38
GROHE CEO’su Thomas Fuhr,B.A.U.M. 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülüne layık görüldü
Alman Çevre Yönetim Derneği(B.A.U.M.) GROHE CEO’su Thomas Fuhr’u sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığından ötürü ödüllendirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Almanya’nın en tanınmış sürdürülebilirlik ödüllerinden biri olan B.A.U.M. Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü’nü alan Fuhr, GROHE’de üretim süreçlerinin 2020 yılına kadar tamamen karbon nötr hale geleceğini duyurdu.


GROHE AG CEO’su Thomas Fuhr, B.A.U.M. kurumsal ağı 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü’nü aldı. Eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünyanın önde gelen markalarından GROHE, Fuhr’un yönetiminde sıhhi tesisat ürünleri sektörünün en sürdürülebilir markalarından biri haline geldi. Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen törende ödülünü alan Thomas Fuhr, yaptığı açıklamada GROHE’nin dünyanın dört bir yanındaki beş üretim tesisindeki tüm üretim süreçlerinin 2020 yılına kadar karbon-nötr hale geleceğini duyurdu. B.A.U.M. ödülü, 1993 yılından bu yana, çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınma konularında yıllar boyunca sergilediği olağanüstü bağlılık ve bu alanlarda imza attığı örnek girişimler ile evrensel bir yaklaşım ortaya koyarak isim yapmış kişilere veriliyor. 

Değer Zincirinin Genelinde Enerji Tasarrufu, CO2’in Azaltılması ve İsrafın Önlenmesi

“GROHE’deki çalışma arkadaşlarım adına kabul ettiğim bu ödüle layık görülmüş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum,” diyen Thomas Fuhr, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hem benim hem de GROHE’nin misyonu, suyun getirdiği mutluluktan hiçbir şekilde taviz vermeksizin su ve enerji tasarrufu sağlayan özelliklere sahip akıllı teknolojiler geliştirmek. Suyun her damlası kıymetli. Diğer kaynaklardan tasarruf sağlama konusundaki uzmanlığımızı geliştirmemizin altında da su tasarrufu konusundaki tutkumuz yatıyor; nitekim, değer zincirimizin genelinde enerji tasarrufu, CO2’inazaltılması ve israfın önlenmesi gibi hususlara bu kadar büyük bir önem atfetmemizin nedeni de bu.”


Hedef: Sıhhi Tesisat Ürünleri Sektöründe Karbon-nötr Üretime Geçen İlk Üretici Olmak 


GROHE, akıllı, sürdürülebilir ürün çözümleri üretmek için araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmakla kalmıyor, aynı zamanda beş global üretim tesisine yüksek harcamalar da yapıyor. Birleşik ısı ve enerji santrallerine yatırım yapmak, Tayland’ın Klaeng şehrindeki tesis genişletme projesi ile Alman Sürdürülebilir Bina Konseyi’nden (DGNB) gümüş sertifika almak ve Almanya’nın Hemer şehrinde en son teknolojiye sahip bir test laboratuvarının inşa edilmesi, markanın taahhüdünün bir parçasını oluşturuyor. GROHE, üretim süreçleri konusunda da sürekli olarak sürdürülebilirliği artıran en son teknolojileri kullanıyor: Bu yıl, malzemeden tasarruf sağlayan 3D metal baskı süreci hayata geçirildi. Gerek bunlar, gerekse geçmiş yıllardaki diğer birçok proje, markanın karbon ayak izinin azaltılması ve kaynaklardan tasarruf sağlanmasına destek sağlıyor. 


GROHE, bugün artık bir adım daha öteye gidiyor ve 2020 yılına kadar, sıhhi tesisat ürünleri sektöründe karbon-nötr üretime geçen ilk önde gelen üretici olmayı hedefliyor. Temmuz 2019’da GROHE, tüm üretim tesislerinde yeşil elektriğe geçişi tamamladı. Sıhhi tesisat ürünleri üreticisi, önüne geçemediği CO2 salımlarını ise, WWF’in gelişiminde büyük rol oynadığı ve desteklediği Altın Standardı gibi, son derece yüksek standartların baz alındığı telafi edici projeler ve destekleyici aktiviteleri hayata geçirerek dengeleyecek. Tedbirler, CO2 salımlarından kaçınmanın yanı sıra, projenin çevresinde sürdürülebilir, ekolojik ve sosyal gelişime de katkıda bulunuyor.


GROHE & B.A.U.M. – Uzun Soluklu bir Ortaklık

Alman Çevre Yönetim Derneği B.A.U.M., 1984’ten bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Bugün, 500’ü aşkın üyesi ile, Avrupa’da sürdürülebilir bir ekonomik sistem için çalışan en büyük ağ olma özelliğini taşıyor. GROHE de, B.A.U.M.’un destekçilerinden biri olarak, B.A.U.M. davranış kurallarına uygun hareket ediyor ve bunların uygulanmasını destekliyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


373 kez okunmuştur.


ETİKETLER : 
GROHE, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

GROHE CEO’su Thomas Fuhr,B.A.U.M. 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülüne layık görüldü 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
DERİŞ BOSPHORUS LODGE, MyHOME, MarinAküler, Kempinski Residencesve Mandarin Oriental Hotel Group, BERGRESRüzgarSantrali , MİMDER, Butera King, Serdar Bilgili, Lens Yapı Kimyasalları, HEKİMPOR, Selimoğlu İnşaat, Alüminyum, Borsa İstanbul A.Ş., Mahmut Ezinç, Babil Çarşı, Pera Palas, STARRafinerisi, AkişGYO, AllDesign 2015 fuarı, Çetin AKDAÐ, Köprü ve otoyollar, Kent ve Yaşam , İngiliz Victorian, Abdullah Kırkıncıoğlu, Galataport İstanbul, Amplio Emlak Yatırım A.Ş. Alaeddin Babaoğlu, Volkan Ş. Ediger, Kuzey Irak, Doğa Konakları, KepezBelediyesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.