İncirli’de yatırım rüzgârı... ‘Has Delta’ için geri sayım başladı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İncirli’de yatırım rüzgârı... ‘Has Delta’ için geri sayım başladı
07 Agustos 2019, Carsamba 09:46:16
İncirli’de yatırım rüzgârı... ‘Has Delta’ için geri sayım başladı
İstanbul’un merkez noktalarından İncirli’deki eski kola fabrikası arazisinde rezidans, otel ve açık cadde mağazalarıyla hayata geçirilecek ‘Has Delta’ projesinin temeline ilk beton döküldü.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Hem bölgeye yeni bir değer oluşturması, hem de projede ile çevreye yeni olanaklar kazandırması amaçlanan proje, yaklaşık 2.5 yıl sonra teslim edilecek. Delta Proje İnşaat ve ortakları tarafından hayata geçirilen Has Delta’da 4 blokta rezidans, beş yıldızlı otel ve yaklaşık 50 üniteden oluşan açık cadde mağazaları yer alacak. Geçtiğimiz günlerde arazinin sahibi Has Ailesi ile Delta Yatırım Holding yöneticilerinin katılımıyla projenin temeline ilk beton döküldü.

Törende konuşan Delta Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Delibalta, uzun süredir atıl durumda kent içinde kalan fabrika alanının bölgeye kazandırılması için çalıştıklarını vurguladı.

‘Değer oluşturuyoruz’

Proje ile bölgede önemli bir yatırımı hayata geçirdiklerini ifade eden Delibalta, “Burası eski kola fabrikası. Sahibi olan Has Ailesi ile kat karşılığı olarak yüzde 50-50 anlaştık. Bölgeye çok iyi bir proje kazandırmış olacağız. Burada özellikle AVM yapmadık. Çok kullanışlı açık cadde mağazaları olacak. Oteli her ihtiyacı karşılayacak donatılarla yapılıyor. Bölgeye, İstanbul’a faydalı olmak istiyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız Sultan Makamı, Delta Yalı, A Plus AVM gibi pek çok projemiz de bunun göstergesi” diye konuştu.

140 yataklı otel 120 rezidans

100 bin metrekare inşaat alanı olacak projede yer alan 5 yıldızlı otel için çeşitli markalarla görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Nihat Delibalta, önemli markaların ilgilendiğini dile getirdi. Otelin 140 yataklı olması planlanıyor. 120 civarında rezidans daire olacak projede, yerin altında 5 kat ise; otopark ve otelin donatı alanları için kullanılacak. Proje yerden ise 6 kat yükseklikte yapılacak.

Nihat Delibalta, bölgenin bu projeye olan ihtiyacını anlatırken, Atatürk Havalimanı bölgesi, buraya yapılması planlanan fuar alanı ve Millet Bahçesi gibi önemli projelerden örnek verdi. Delibalta, “Tüm bunları göz önüne alınca, bölgenin çekim merkezi olma özelliğini de düşününce; hem bulunduğu konum, hem de arazi üzerine yapılacak projenin ne kadar önemli olduğunu daha iyi görebiliriz” dedi.

KAYNAK: Milliyet1251 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Has Delta, İncirli, İstanbul, Nihat Delibalta, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İncirli’de yatırım rüzgârı... ‘Has Delta’ için geri sayım başladı 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
i20 Crossover, excellence, Tenex Office, Eternal Marquina Suede , diamond blue, WSBH30V7-TRIOHSE, TİMKODER, Aksan, Hüseyin Yılmaz, İrfan Aydoğan, Mehdi Eker, hidrmasaj, Paul Biya, Ahmet Canpolat, termal park, Central Asia Electricity , Gred Schenkelberg, Weltew Home, Zambak Yayın Grubu, VIP First Class, gayrimenku, İstanbul Kalkınma Ajansı, Kosova, Barometre, MahmutOkka, Umut Basmacı, İnciraltı Yat Limanı Projesi, Türk Telekom, Onur Yılmaz, Ömer Saylık,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.