Enerjisa Dağıtım Şirketlerine Coğrafi Bilgi Sistemleri Projesi İle Bir Ödül de ESRI’den | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
Enerjisa Dağıtım Şirketlerine Coğrafi Bilgi Sistemleri Projesi İle Bir Ödül de ESRI’den
12 Temmuz 2019, Cuma 12:19:42
Enerjisa Dağıtım Şirketlerine Coğrafi Bilgi Sistemleri Projesi İle Bir Ödül de ESRI’den
Enerjisa Dağıtım Şirketlerine Dünyanın lider Coğrafi Bilgi Sistemi yazılım firması olan ESRI tarafından “Coğrafi Bilgi Sisteminde Özel Başarı Ödülü” takdim edildi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Başkent EDAŞ, AYEDAŞ ve Toroslar EDAŞ bölgelerinin kapsadığı 14 ilde, 21 milyon nüfusa birbirinden farklı coğrafya, iklim ve demografik yapıya sahip büyük bir alanda hizmet veriyor. Enerjisa Dağıtım Şirketleri tüm saha operasyonlarında ve özellikle Türkiye’nin sınır kapılarını açtığı Suriyeli göçmenlerin yaşam alanlarına da elektrik ulaştırırken kullanmakta olduğu Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Dünyanın lider Coğrafi Bilgi Sistemi yazılım firması olan ESRI tarafından ödüllendirildi.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri tüm saha operasyonlarını ve şebeke plan kararlarını alırken faydalandığı coğrafi bilgi sistemleri ile veri toplama, kontrol, veri doğrulama, analiz, güncelleme, kesinti, arıza, sorgulama, raporlama, iş emri, rota optimizasyonu, saha personeli ve operasyon araçları gibi önemli konuları takip edebiliyor.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar bugün Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleşen Ödül Töreni’nde “Coğrafi Bilgi Sisteminde Özel Başarı Ödülü”nü ESRI Kurucusu ve Başkanı Jack Dangermond’dan aldı.

Pınar Ödül Töreni sonrasında yaptığı açıklamada 3 bölgede birbirinden farklı coğrafi yapılara sahip 14 ilde yürütmekte oldukları çalışmalarda Coğrafi Bilgi Sistemlerinin hayati öneme sahip olduğunu ve söz konusu yazılım programını kullandıkları alanları gün geçtikçe çoğalttıklarını ifade etti. Pınar sözlerini şöyle sürdürdü: “Kullanıcılarımıza sürdürülebilir elektrik hizmeti sunmak için teknoloji yatırımlarımızı ve Ar-Ge faaliyetlerimizi yoğun bir biçimde sürdürüyoruz. Bu kapsamda şebeke güvenliğini artırmak, müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmak, şebekeyi etkili bir şekilde yönetmek, kritik envanterin bakımını planlamak, yönetim kontrolü sağlamak amacıyla kullandığımız Coğrafi Bilgi Sisteminin dünyada en başarılı örneklerden biri olarak seçilmesinden dolayı gurur duyuyorum. Coğrafi Bilgi Sistemimiz sayesinde şebeke bağlantı bilgisi ile arıza kaynağını doğru ve hızlı şekilde tespit edebiliyor, şebeke bağlantı modeli ile çağrı merkezi sürecini geliştirebiliyor, müşterilere hızlı ve doğru geribildirim sağlayabiliyor, müşteri ve envanter bazlı tutulan kesinti bilgilerinin doğru ve etkin analizlerini gerçekleştirebiliyor ve bakımları bu kapsamda planlayabiliyoruz.” 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 360 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Enerjisa, EDAŞ, AYEDAŞ ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Enerjisa Dağıtım Şirketlerine Coğrafi Bilgi Sistemleri Projesi İle Bir Ödül de ESRI’den 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Aker A.Ş., Çekmeköy’de 216 Rezidans, CM1000ETR, FesKlima, Mogaz, CandanKafalı, emlakyasası, Alligator Magic Layer, İvedik, Adil Yaman, Tasarım ödülleri, Sami Ofer, Tayfun Mumcu Mobilya, RubaKoltukTakımı, İstanbulAtatürkAirport, Change, Reform Yatırım İnşaat, EvgörMobilya, “En İyi İç Dizayn” ve “En İyi Karma Kullanım”ödülü, Ağrı, Altınbaş Petrol , Y.Mimar Murat Aksu, Hacı Kamil Atak, Komgıda, Patronlar Platformu, Bahadır Kayan, RealMerter, SurWall, Lapseki, AXİS İstanbul Ofis ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.