Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri
12 Temmuz 2019, Cuma 12:15:08
Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri
Türkiye’de Baymak güvencesi ile satışa sunulan İtalyan teknolojisine sahip BGE serisi brülör, üzerine monte edilmiş elektronik röle ve kumanda sistemi, minimum hava ve gaz basınç presostatları ve tam otomatik olma özelliği ile tüketiciye kaliteli ve güvenli kullanım imkânı sağlıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Baymak’ın Avrupa teknolojisini Türkiye’ye taşıdığı BGE Serisi Gaz Brülörleri yanma odası, ön süpürme, otomatik ateşleme sistemi, iyonizasyon alev kontrolü ile yanmada güvenlik önlemlerini en üst seviyeye taşıyor. İtalyan teknolojisine sahip BGE Serisi Gaz Brülörleri’nde yanma iyonizasyon çubuğu ile kontrol ediliyor. Brülörün kontrolü ise brülör üzerinde monte edilen otomatik kontrol panosu ile gerçekleştiriliyor. Güçlü fan yapısı ile yüksek kazan karşı basınçlarına dayanıklı olan ve ideal baca çekişini sağlayan BGE serisi gaz brülörleri, yanma başlığında bulunan tüm parçalara kolay ulaşım sağlayan özel tasarımı ile montaj ve bakımda da kolaylık sağlıyor. 

Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri 48 farklı modelde, 17 ile 5.000 kW (14.620 – 4.300.000 kCal/h) kapasite aralığında, 21 mbar ve 300 mbar gaz basınçlarında çalışabiliyor. Baymak BGE serisi, BGE 1 Serisi Tek Kademeli, BGE 2 Serisi Çift Kademeli ve BGE 3 Serisi Oransal modelleri olmak üzere 3 grupta üretiliyor. LPG dönüşüm kiti de bulunan BGE serisi brülörlerde doğalgazdan LPG kullanımına geçiş ise kolayca yapılabiliyor. 

Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri; daha geniş kullanım aralığı elde edebilmek için geliştirilen fanlarla değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik yüksek karşı basınçlı kazanlarda bile sorunsuz yanma sağlar. Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri standart olarak Dungs minimum gaz ve hava presostatları, ateşleme ve alev kontrolü (iyonizasyon) elektrotları, Dungs veya Siemens gaz hattı (filtre, regülatör, çalışma ve emniyet selonoidlerinden oluşan multiblok) ve Siemens elektronik kumanda rölesi ile komple teslim ediliyor. 

BGE 1 Serisi tek kademeli brülörlerde, sabit gaz ve hava debisi olup brülörün devreye girmesi ve devreden çıkması sürekli aynı kapasitede gerçekleşir. Hava klapesi tek bir noktaya ayarlanır ve bir daha değişmez. BGE Serisi gaz brülörlerinde, A sınıfı gaz yolu ekipmanları kullanılır. 

BGE 2 Serisi çift kademeli brülörlerde, servo motorla hava damperine kumanda edilerek uygun yakıt hava karışımı sağlanır. Bunun sonucu kararlı düzgün ve yüksek verimli bir yanma elde edilir. Ön süpürmede maksimum fayda için tam açılan klape, brülör durduğunda tam kapanarak ısının kazan içerisinde kalmasını temin eder ve yakıt tasarrufu sağlar.

BGE 3 Serisi oransal brülörlerde, minimum kapasite ile maksimum kapasite arasında kademesiz olarak gaz ve hava debisinin değişmesi sağlanır. Oransal brülörler anlık ve değişken yük çekişlerinde tek ve iki kademeye göre çok daha hızlı uyum sağladıkları için verimlidirler. Oransal brülörlerde devreden çıkma diğer işletme türlerine göre daha azdır. 

BGE Serisi Gaz Brülörü Özellikleri 

Düşük yakıt tüketimi 

Düşük emisyon değerleri ile çevre dostu 

Kompakt boyut 

Düşük ses seviyesi 

Soketli elektrik bağlantısı ile montaj kolaylığı 

Yanma kafasındaki önemli tüm parçalara kolayca ulaşımı sayesinde servis ve bakım kolaylığı 

Kazanın çabuk soğumasını ve ısı kayıplarını sonlandıran otomatik hava kapama klapesi IP40 standartlarına uygun elektriksel koruma 

TS EN 676+A2 ve 2009/142/EC Gaz yakan cihazlar direktifine uygun

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


2861 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Baymak,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
UşakKentselDönüşüm, Prefabrik Yapı A.Ş. , Balahatun İlköğretim Okulu, VILLA KORE, Erinç Çetin Miser, Sonbahar, Gaziantep-Islahiye, ALDAĞ A.Ş., Aden, Coloration, Adalar, HKİB, Abdullah TEVER, PrimePalace, teknopark, Antakya Organize Sanayi Bölgesi, ÇHS, Belenco Bio Yüzeyler, Avrupa Uzun Vadeli Yatırımcılar Birliği, Tursten Tuerling, Dominique Perrault, Alexander Kühnel, Hızlı Prototipleme Merkezi, LOT, Elite World Asia, LennoxEnergy, TopHotels.ru, Epart Ofis Sistemleri, EVKO & MEOT Grubu, İSOV Dinçkök Endüstri Meslek Lisesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.