İşin teorisini öğrenen kadın elektrikçiler pratiğe geçti | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İşin teorisini öğrenen kadın elektrikçiler pratiğe geçti
12 Temmuz 2019, Cuma 09:54:28
İşin teorisini öğrenen kadın elektrikçiler pratiğe geçti
Hayatı Aydınlatan Kadınlar öğrendiklerini uygulamaya başladı
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Günsan Elektrik’in erkeklerin ağırlık kazandığı elektrik sektöründe kadınlar için yeni çalışma alanları yaratmak amacıyla hayata geçirdiği “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi devam ediyor. 200 saatlik teorik eğitimi başarıyla tamamlayan kadın elektrikçi adayları pratik eğitime başladı. Toplamda 3 ay sürecek olan eğitimini tamamlayan katılımcılar "Kuvvetli Akım Tesisatçısı” sertifikası alarak elektrikçilik mesleğine güçlü bir adım atacak.

Günsan Elektrik’in Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İŞKUR Sancaktepe Hizmet Merkezi işbirliği ile yürüttüğü “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi kapsamında kadın elektrikçi adayları teorik eğitimlerini tamamladı. Toplam 200 saat süren eğitimlerde elektrikçiliğin temellerini öğrenen katılımcılar, pratik eğitimlere başladı. 3 ay boyunca 508 saatlik kapsamlı bir eğitimi tamamlayan başarılı kadın elektrikçi adayları "Kuvvetli Akım Tesisatçısı” sertifikası alarak elektrik alanında meslek sahibi olacak. 

Kadınlar elektrikte “usta”laşıyor

Projeyi hayata geçirirken kendi imkanlarıyla elektrik dükkanını açarak, meslek hayatına atılan Hanife Kaymaz’dan ilham aldıklarını söyleyen Günsan Elektrik Pazarlama Direktörü Alişan Çapan, “Kadınların dokundukları her yere kendi ışıklarını kattıklarına inanıyoruz. Erkeklerin ağırlıkta olduğu elektrik mesleğinde kadınlar için de çalışma alanı yaratmak ve onlara kendi ekonomilerini yaratma imkanı sağlamak bizim için çok gurur verici. Hanife Kaymaz bu anlamda biz önemli bir rol modeli oldu. Elektrikçi adaylarımızın mesleğe ilgisini ve gösterdikleri azmi görünce bizim de motivasyonumuz artıyor. Teorik eğitimlerin ardından adaylarımız şimdi de uygulama eğitimlerine başladı. Kadın ustalarımız yakında başarıyla sahaya inecek ve öğrendiklerini icra ederek kendi gelirlerini kazanacak.” diye konuştu. 

Günsan Elektrik’in hayata geçirdiği “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesinin ilk etabında yaşları 20-45 arasında değişen, iş arayan ve çalışmak isteyen 13 kadın eğitim alıyor. İlk mezunların ardından projenin önümüzdeki dönemlerde de devam etmesi planlanıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


787 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Günsan Elektrik, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İşin teorisini öğrenen kadın elektrikçiler pratiğe geçti 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Yenibosna, Özürlüler Kongresi, Antalya Expo Tower, Adanuspark, Zencirek, Mehmet Türe, Mehmet Ali Brand, AlbarakaTürk, PREMIO-Plus, Kırmızı Nokta Ödülü, Birinci İstanbul Tasarım Bienali, Muammer Güler, Fan coil, Lokman Hekim Hastaneleri, Bademli , Ems 111 Residence, FeraLifeKartal, Ernest Moniz, John Mc Aslan+Partners, Riyad, CCN Holding, SağlıkKampüsü, Al-Qemam Holding, Valente, Pixage Arena, ÖTE/DE/Kİ MİMARLIK Sergisi , TheRitzCarlton, LG Seocho, çadır, Centrum Plaza,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.