Bodrum’a milyon dolarlık yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
Bodrum’a milyon dolarlık yatırım
02 Temmuz 2019, SALI 09:43:54
Bodrum’a milyon dolarlık yatırım
Bodrum’un Akyarlar da milyon dolarlık yatırım yapacak olan Karaderili Şirketler Grubu bölgeye hareketlilik getirecek.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Karaderili Şirketler Grubu CEO Tevfik Talas, İş istihtamını arttıracak ve kaliteli turist getirerek 12 ay turizm için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. 
Bodrum’un Akyarlar bölgesinde 2 otelleri bulunan Karaderili Şirketler Grubu otel yatak sayısını yükseltmeye karar verdi. 650 yataklı oteli bin 100 yatağa çıkaracak olan Karaderili Şirketler Grubu inşaat yasağı biter bitmez inşaata başlayacak. Turizm işletmeciliğinin önce gelen şirketleri arasında yer alan Karaderili Şirketler Grubu yaptıkları bir çok otel ve turizm işletmeleriyle de yatırımcılar ışık tutuyor. 

Karaderili Şirketler Grubu CEO Tevfik Talas turizmi değerlendirerek “Bodrum turizmi gelişim gösteren bir bölgemiz. 2008 yılından itibaren Bodrum’da 2 tesisimizle birlikte faaliyetteyiz.

Son dönemlere baktığımız zaman İstanbul’da gelişen terör olayı. Ardından 2015 yılında gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünden sonra Batılı medyanın bu sahil kıyısıyla negatif bir propagandası sonrası turizm de bir düşüş yaşandı. 2015 yılından sonra Turizm Bakanlığımızın da destekleri ve katkılarıyla yukarıya doğru giden bir pozitif ivme yakaladı. 2018 yılından Türkiye geneline 40 milyon hedefine ulaştık. 2019 yılında koyulan 52 milyon turist hedefi ise ilk 9 ayda 40 milyonları yakalayacak gibi görülüyor. 12 ayda 52 milyon turist hedefini tutturacağız gibi görülüyor.

Akdeniz ve Ege kıyılarını bazaldığımız zaman öne çıkan en büyük faktör Turizmde kişi sayısına ulaşırken, turizm gelirlerinin de arttırmamızın çok çok önemli olduğunu görüyoruz işletmeler açısından. Her şey dahil sistemini tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor. Çok büyük yatak sayısı tesislerimiz var. Yatırımcılar, yatırımlarının karşısında ayakta kalma noktasında zorluk yağıyorlar. Kalifiye personel çalıştıramıyorlar. Biz bu her şey dahil sisteminden biraz uzaklaşıp, bölge esnafına, yatırımcıya maliyetler noktasından avantaj sağlaya biliriz. Bu durumu da uluslar arası plartform da rekabete dönüştüre bilirsek hem kişi sayını yakalama olasılığımız artacak hem de gelir seviyesin arttırmada bizim önümüzü açacak” ifadelerini kullandı. 


Otel müjdesini verdi


Karaderili Şirketler Grubu CEO Tevfik Talas milyon dolarlık yatırımla otellerinin kapasitesini yükselteceklerini ifade ederek “2008 yılında biz burada faaliyet göstermeye başladık. Toplam 215 odada 650 yatak kapasitemiz var. Hem otelimizin yanındaki arsamız inşaat yasağı bittiği andan itibaren Ekim ayında yeni bir yatırım daha yapacağız. Yaklaşık 20 milyon dolarlık yatırım. Bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte bir sonraki senede bin 100 yatağa ulaşacağız. Bunun akabinde tesisimizi sadece 4 ay açık olarak değil 12 ay açık tutabilmek ve 5 yıldız kategorisine gire bilmek için tüm ilgili departmanlarımızın ilgili çalışmaları yapıyorlar. Şu anda 300 kişi istihdam sağlıyoruz. Bir dahaki sezona 500 kişiye iş imkanı vermiş olacağız” dedi. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


3518 kez okunmuştur.


ETİKETLER : 
Karaderili Şirketler Grubu, Tevfik Talas, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Bodrum’a milyon dolarlık yatırım 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
AkkuyuNGS, Abdülkadir Gayretli, Property Show, Emre Ertok, Onduser, esenyurt, Elegance Blue, Kağıthane Ticaret Odası İlköğretim Okulu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, Euromoney Gayrımenkul Sektörü, İSOV Dinçkök Endüstri Meslek Lisesi, Beze Group, Stonemart, TAVEsenboğaHavalimanı, Tepe ve Akfen Holding, Engin Keçeli, Gersan Elektrik, EnginKüçük, Cüneyt Uygun, Antique, KARCHER, Yenilebilir enerji, Sedat Orhan, Secretcv.com, Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, Özgür Aren, Votorantim, Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan, ÇBS, Bayim Olur musun Franchising Fuarı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.