Türkiye Doğal Taş Sektörü dünyayı dolaşmaya devam ediyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
Türkiye Doğal Taş Sektörü dünyayı dolaşmaya devam ediyor
13 Haziran 2019, Persembe 10:35:58
Türkiye Doğal Taş Sektörü dünyayı dolaşmaya devam ediyor
Türkiye Doğal Taş sektörü Vietnam ve Tayvan’da önemli iş bağlantıları gerçekleştirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Düzenlediği sektörel heyet organizasyonlarıyla Türk doğal taşını dünyaya tanıtmaya devam eden İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), bu kez Vietnam ve Tayvan’a yönelik bir organizasyon düzenledi.  Organizasyon kapsamında sektörün önemli iş bağlantıları gerçekleştirdiğinin altını çizen İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, uzak coğrafyalarda Türk doğal taşını tanıtmaya devam edeceklerini söyledi.

Doğal taş ürünlerinin mevcut ve hedef pazarlara ulaşması için çalışan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), sektörel heyet organizasyonları düzenlemeye devam ediyor. 

Bu kez düzenlenen heyetler kapsamında Vietnam’ın Ho Chi Minh kentine ve Tayvan’ın Taipei şehrine giderek ikili iş görüşmeleri gerçekleştiren 21 katılımcı firma ve 28 firma temsilcisi, önemli iş bağlantılarına imza attı. Etkinliğin ilk gününde Ho Chi Minh kentinde faaliyet gösteren üç sektör firmasına teknik gezi gerçekleştiren sektör temsilcileri, ziyaret edilen firmalar ile de ikili iş görüşmesi gerçekleştirme imkanı buldu. 

Organizasyonun ikinci gününde ise Taipei’de 21 yerel firma ile toplantı yapan sektör temsilcilerine Taipei Türk Ticaret Ofisi yetkilisi Murat Baklacı da eşlik etti ve pazar hakkında önemli bilgiler verdi. Etkinliğin son gününde ise Türkiye doğal taş sektörü, Taipei’de bulunan 6 alıcı firmaya teknik gezi yaparak, firmaların yetkilileri ile tanıştı, depo, showroom ve fabrikalarını gezdi. 

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer “Mevcut pazarlarımızı koruyarak yeni pazarlara ulaşmak için sektörel ticaret heyetleri gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz sektörel ticaret heyetleriyle adım atmadığımız, gitmediğimiz ülke bırakmamayı hedefliyoruz” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 544 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İMİB, doğaltaş,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Türkiye Doğal Taş Sektörü dünyayı dolaşmaya devam ediyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
KoruFlorya, Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısı, HKFE, TheaOptima, NovadaEdremit, MehmetAliTaşdemir , Yeşilyaka Koru, Kamuran Öner, Ringsİstanbul, CS Enerji AŞ, Metehan Arıburnu, Hindistan, Graham Cooke, “FırsatEşitliği Modeli” , YPU Yapı Proje, Bosch Çevre Seminerleri, Eskişehir Yolu, Kalekim Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Akbaş, Ebru Ertan Bilge, GKD, İstanbul-Ankara, APC BY SCHNEIDER ELECTRIC, Nexura, mermer, Varyap Gayrimenkul, Alfa Solar Enerji, Aydın Karlı, Jotun Boya, Mardav Yalıtım, ” İpek Serisi” ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.