Şeffaf ve Akıcı Bir Tasarım: IMAK OFSET YÖNETİM OFİSİ | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Şeffaf ve Akıcı Bir Tasarım: IMAK OFSET YÖNETİM OFİSİ
13 Haziran 2019, Persembe 09:57:29
Şeffaf ve Akıcı Bir Tasarım: IMAK OFSET YÖNETİM OFİSİ
Çalışan motivasyonunu odak aldığı ofis projeleri ile ön plana çıkan EDDA Mimarlık, Imak Ofset için Esenyurt’ta konumlanan yeni yönetim ofisi binasının iç mekanlarını farklı bir dille tasarladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran EDDA Mimarlık, teknolojiyle entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan bir ofis tasarımı ortaya çıkarttı.

Farklı tasarım öğelerinin özgün bir şekilde birleştirilmesi ile gerçekleştirdiği ofis tasarımlarında çalışanlar için canlı ve motive edici bir çalışma ortamı sunan EDDA Mimarlık, Imak Ofset Yönetim Ofisi’nin iç mekanlarını renkli, dinamik ve işlevsel bir stilde tasarladı. Çekirdekte kurgulanan sosyal alanlar etrafında tasarlanan departmanlar ile çalışanlar için keyifli bir ortam oluşturan EDDA Mimarlık, kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile çalışan motivasyonunun en üst noktaya çıkarıldığı bir ofis tasarımı kurguladı.

İmak Ofset’in 2500 metrekare alanda yer alan yönetim ofis katlarını tasarlayan EDDA Mimarlık, işverenin isteği doğrultusunda farklı fonksiyonlar ve departmanların dağılımını üç ayrı kata yaymış. Yönetim ofisi girişi, dairesel formda tasarlanarak karşılama ve bekleme alanları şekillendirilmiş. Bu anlayışla tavan, aydınlatma ve mobilyalara da bu organik formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi devam ettirilmiş. 1.katta firmanın ürünlerinin yer aldığı showroom ve toplantı odaları, 2.katta dinlenme odaları ve özel banyoları ile beraber yönetici odaları, yönetim kurulu toplantı odası, pazarlama ve satış departmanları ile tüm ofis çalışanlarının kullanımına yönelik kafe ve oturma alanları tasarlanmış.

Kullanıcı isteklerinin de etkili olduğu renk seçimleriyle departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulurken, çalışma ekibini yoğun iş temposu içerisinde dinamik tutacak canlı renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile tasarımda dinamik ve modern bir stil yakalanmış. Yönetici odalarında ise kullanılan halı, mermer, doğal ahşap ve metal gibi malzemeler ile yakalanan, daha yalın bir çizgi olmuş. 170 kişilik yemekhane ve açık teras ayrıca masa tenisi ve langırt ile çalışanların sosyalleşip günlük stresini atabilecekleri sosyal alanlar ile beraber 100 kişilik eğitim ve seminer odası ve yurtdışından gelen misafirler için düşünülen süit odaları 3. katta konumlandıran EDDA Mimarlık, sunduğu yenilikçi ve yaratıcı çözümler ile geleneksel kalıpların ötesine geçen bir çalışma ortamı sağlıyor.

Doğal ışık kullanımının en üst düzeyde tutulduğunu, çalışan motivasyonu için farklı sosyal alanların kurgulandığını aktaran EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, ofisin bütününde mekânsal kurgudaki interaktif çözümler ve çeşitli renk ve dokuda malzeme kullanımı ile yönetim binalarının kullanım kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirtiyor ve ekliyor: “IMAK Ofset Yönetim Ofisi’nin tasarımında firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran, teknolojiyle entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan bir tasarım anlayışı belirledik. Yönetim binasında departmanlar sosyal alanlar etrafında birbirleriyle olan ilişkileri gözetilerek gün ışığından maksimum düzeyde verim alacak şekilde konumlandırıldı. Her departmanın çalışma prensibine uygun çalışma ve dolap sistemleri tasarlanırken insan odaklı bir tasarım anlayışı hedeflendi.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1980 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EDDA Mimarlık, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Şeffaf ve Akıcı Bir Tasarım: IMAK OFSET YÖNETİM OFİSİ 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Karayolu, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Emlakjet, Yücel Park, Onat Öktem , Adana İbis Otel, Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş., 6.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, FuatAkın, Ela Quality Resort, Impress Yemek Odası, Torun Tower, Megabuild fuarı, elektrik enerji, Mustafa Çiçek, KLİMADA YAPAY ZEKA, İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Stüdyo 24, Türkiye Elektrikçiler Elektronikçiler Federasyonu, Areon Bağ Evleri Residence, İzmir SMD, Klites Showroom Ataşehir, Eco Inverter, Nitromix, Gedik Yatırım Araştırma, Q Lounge, Servet GYO, Silopi Elektrik, Banyo&Banyo, Koza Park,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.