Daikin, ‘Dünya İklim Günü’nde Farkindalık Yaratıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Daikin, ‘Dünya İklim Günü’nde Farkindalık Yaratıyor
16 MAYIS 2019, Persembe 10:30:51
Daikin, ‘Dünya İklim Günü’nde Farkindalık Yaratıyor
15 Mayıs Dünya İklim Günü nedeniyle küresel ısınmaya dikkat çeken Daikin, bireylerden kurumlara kadar her kesimi bu konuda farkındalık oluşturmaya davet ediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

15 Mayıs Dünya İklim Günü nedeniyle küresel ısınmaya dikkat çeken Daikin, bireylerden kurumlara kadar her kesimi bu konuda farkındalık oluşturmaya davet ediyor. Küresel ısınmadaki yarım derecelik artışın bile büyük yıkımlara yol açabileceği görüşünün paylaşıldığı IPCC (Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli) raporuna destek veren Daikin Türkiye, 2019 yılı içinde tüm split ürün gamında düşük küresel ısınma potansiyeline sahip soğutucu akışkan R32’ye geçmeyi hedefliyor.

İklimlendirme sektörünün inovatif şirketi Daikin, çevreye duyarlı kurum değerleriyle de sektörüne öncülük ediyor. 15 Mayıs Dünya İklim Günü nedeniyle çevre ve iklim konularına dikkat çeken Daikin, IPCC (Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli) özel raporunda belirtilen küresel ısınmanın yıkıcı etkilerine karşı bütün dünyanın birlikte hareket etmesi gerektiğini düşünüyor. Daikin Türkiye, çevreye olan duyarlılığının göstergesi olarak 2019 yılı içinde tüm split ürünlerde düşük küresel ısınma potansiyeline sahip soğutucu akışkan R32’ye geçmeyi hedefliyor ve yatırımlarını bu yönde geliştiriyor.

40 ülkeden 91 bilim insanı ve 6 binden fazla bilimsel makaleden yararlanılarak hazırlanılan IPCC (Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli) özel raporu toplumun her alanında hızlı değişiklikler yapılarak küresel ısınmayı 1.5°C’de sınırlandırmayı öngörüyor. Bu rakam küresel ısınmanın yıkıcı etkilerini azaltabilir sınır olarak kabul ediliyor. Endüstri Devrimi sonrası küresel ısınmanın ortalama 1°C artış gösterdiğinin belirtildiği rapor, gerekli tedbirler alınmadığı takdirde dünyanın yıkıcı sonuçlarla karşı karşıya kalacağını da ortaya koyuyor. Küresel ısınmada ek olarak 1°C’lik artışın gerçekleşmesinin deniz seviyesinin yükselmesi, ekstrem hava durumu ve buzullarda azalma gibi sonuçlara yol açacağının belirtildiği raporda yarım derecelik bir artışın ise söz konusu yıkıcı etkileri azaltabileceği öngörülüyor. 2°C’lik bir artışın okyanuslarda 10 cm kadar bir yükselmeye neden olacağı, bunun da ada kıyılarında yaşayan 10 milyon insanın sel ve diğer afetlerle baş başa kalması anlamına geldiğinin belirtildiği raporda, yarım derecelik bir artışın ise nispeten tolere edilebileceği bir tablo çiziliyor. 2°C’lik artışın okyanusların kimyasını bozacağını ve oksijen miktarını azaltacağının da belirtildiği rapor, denizlerdeki canlı çeşitliliğinin azalmasına dolayısıyla insanların besin sorunu yaşayabileceğine dikkat çekiyor.

Bunun yanı sıra yüksek küresel ısınmanın atmosferdeki ozon seviyesini artırmanın yanı sıra bazı ölümcül hastalıkların yayılmasına da fırsat vererek insan hayatına bir tehdit oluşturduğunun altı çizildiği rapor, 2050 yılına gelindiğinde CO2 emisyonlarının sıfıra indirilmesi gerektiğini, CCS ve CDR gibi karbondioksit yakalama ve depolama teknolojilerinin kullanılmasının yanı sıra yenilenebilir enerjiye mutlak geçişi de öngörüyor Çalışmaları ve ürünleriyle çevreye verdiği önemi her koşulda dile getiren Daikin, yayınladığı 2018 sürdürülebilirlik raporuyla geleceğini şimdiden planlamış, 2050’ye kadar karbondioksit emisyonlarını sıfıra indireceğini açıklamıştı. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


977 kez okunmuştur.


ETİKETLER : 15 Mayıs Dünya İklim Günü, Daikin, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Daikin, ‘Dünya İklim Günü’nde Farkindalık Yaratıyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
MarinaBudva, RE-PIE, Vizyon Grup, Özyurtlar, Trabzon Akyazı Spor Kompleksi, SODEX FUARI , Elle Decoration, Vadikoru, ToprakPriz, Mimarsinan OSB, i Royal Caribbien konsorsiyumu, M500, Studio Vertebra, (İZTO), Finans Konut Finansmanı Pazarlama Müdürü Hasan Çelenligil, KoçsaGrup, Gotthard Projesi, Rixos, Entegre Harç, SürdürülebilirGeleceğiTasarlaYarışması, EOOS , THY Genel Müdürü Temel Kotil, Ahmet Akbalık, Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi, Galip Öztürk, Red Dot ve Interior Innovation Award , Ebru Şener, KellerWilliamsAngora, Foresta Sarıyer, Kavi Yapı Genel Müdür Yardımcısı Selim Başdemir,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.