Kolaboratif robot teknolojisiyle makine ihracatında verimlilik | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Kolaboratif robot teknolojisiyle makine ihracatında verimlilik
16 MAYIS 2019, Persembe 09:55:32
Kolaboratif robot teknolojisiyle makine ihracatında verimlilik
Makine sektörü 2018’de toplam Türkiye ihracatından yüzde 9,2 pay aldı. Son yıllarda 200’ün üzerinde ülkeye ihraç edilen Türk makinelerine otomasyon ve Ar-Ge yatırımları artmaya başladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Universal Robots, insanla iş birliğine dayalı kolaboratif robot teknolojisiyle artan makine ihracatına daha da verimlilik sağlıyor. Makine İhracatçıları Birliği verilerine göre makine sektörü, 2018’de 168 milyar dolar olarak gerçekleşen toplam Türkiye ihracatından yüzde 9,2 pay aldı. 200’ün üzerinde ülkeye ihraç edilen Türk makinelerinde son yıllarda Ar-Ge yatırımları da artmaya başladı. İhracatta öne çıkan makine sektöründe artan otomasyon yatırımlarına dikkat çeken Universal Robots, makine sektöründeki ihracat atağının kolaboratif robot teknolojisiyle artacağını vurguladı.

“Robot satışlarının itici gücü yüzde 55 ile metal sektörü”

Metal-makine sektöründe robot teknolojisi kullanımına dair açıklamalar yapan Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, “Son dönemlerde makine sektöründeki ihracat artışı, iş birliğine dayalı kolaboratif robotlarla çok daha verimli gerçekleşebilir. Uluslararası Robot Federasyonu’nun (IFR) 2018 Raporu verilerine göre 2017’de robot satışları 2016’ya oranla yüzde 30 artarak 381 bin 335 adede ulaştı. 2017’deki bu olağanüstü büyümenin ana itici güçlerinden biri yüzde 55 oranla metal sektörü oldu. Universal Robots olarak iş birliğine dayalı cobot’larımız pek çok sektörde olduğu gibi metal ve makine endüstrisinde de üretiminin miktarını ve kalitesini iyileştiriyor. Az yer kaplayan, periyodik bakım maliyeti bulunmayan, hızlı yatırım geri dönüşü yüksek, programlaması kolay, düşük enerjiye, esnek kullanımı ve konumlandırılması, insan ile yan yana iş birliğine dayalı kullanım imkanına sahip cobot’larla, rekabette önemli avantajlar sağlıyoruz” dedi.

Alma-bırakma’dan çapak almaya ve polisaja kadar pek çok uygulama

Gök, “Makine sektöründe sıklıkla uygulanan polisaj, çapak alma, parlatma ve zımparalama, alma-bırakma, CNC besleme, kaynak uygulamalarında insan-robot iş birliğine dayalı Universal Robots cobot’ları ile doğru kuvveti uygulayarak, istenilen kalite yakalanabiliyor. Cobot’lardaki entegre Kuvvet/Tork sensörleri ile sürdürülebilir bir kalite mümkün oluyor. Yenilikçi UR+ ‘Tak ve Çalıştır’ uygulaması, kolay ve hızlı kurulum sağlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 930 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Özgür Gök, Universal Robots, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kolaboratif robot teknolojisiyle makine ihracatında verimlilik 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
UNIQ İstanbul, ÖzelDünyamHastanesi, MustafaBaygan, Ömer Sarıoğlu, turist, NG Hotels, Emir Sarıgül, Singapur Marinası, Taner S. Şahin, FerkoSignature, Doğu Avrupa, Finansal Analiz ve Raporlama Müdürü, Yerel Seçim, Coldwell Banker Baras, Giorgio Collection, ArdaTürkmen, MB Holding, ÇamlıcaCami, istanbul silüeti, Ege Birlik, Çanakkale Çimento, Arçelik Perakende Akademisi, AKFA Holding, EL-Bİ, RockwellAutomationTürkiye, Thomas Stellmach, KonutFiyatEndeksi , Kubilay Endüstriyel, Ali Sami Yen, Enerjii,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.