Tatile çıkacaklara ek güvenlik önlemleri | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Tatile çıkacaklara ek güvenlik önlemleri
16 MAYIS 2019, Persembe 09:43:01
Tatile çıkacaklara ek güvenlik önlemleri
Prosegur Alarm ile güvenli evler
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Alarm sektöründe dünyanın lider markalarından Prosegur, ihtiyaca özel geliştirdiği güvenlik hizmetleriyle tatile çıkacaklara yardımcı ürünler sunuyor. Doğalgaz kaçaklarına karşı ‘Gaz Kaçağı Alarmı’ ve su baskınlarına karşı ‘Su Baskını Alarmı” ürünlerini tarifeye ek sunan Prosegur, evlerde eksiksiz önlem alınmasını sağlıyor

Yaz tatili hazırlıklarının başladığı dönemlerde tatile çıkacak hane sahiplerini valiz hazırlama dışında hane güvenliği konusu da meşgul edebiliyor. Prosegur Alarm, tatile çıkmaya hazırlanan kişileri, evlerde ek güvenlik sağlayacak ‘Gaz Kaçağı Alarmı” ve ‘Su Baskını Alarmı” ile doğalgaz sızıntıları ve su baskınlarına karşı koruyor. 

Ev Gaz Kaçağı Alarmı ile doğalgaz sızıntılarına son

Tatile çıkacak hane sahipleri için doğalgaz tesisatında oluşabilecek sızıntıları önlemek sadece vanayı kapatarak mümkün oluyor. Prosegur Gaz Kaçağı Alarmı, evlerdeki duman, ani ısı değişiklikleri ve karbonmonoksit gazını tespit ederek, Prosegur Alarm Merkezi’ne uyarı gönderme prensibi ile çalışıyor. Alarm sinyali Prosegur Alarm Merkezi’ne ulaştıktan sonra saniyeler içerisinde Prosegur hane sahibine ulaşarak tehlikeden haberdar ediyor. Hane sahibine ulaşılamadığı durumlarda ise yakınları arayıp tehlikeyi teyit ederek, gerekli durumlarda emniyet güçlerinin adrese yönlendirilmesini sağlıyor. Evde vakit geçirilen zamanda da Prosegur Gaz Kaçağı Alarmı sayesinde doğal gaz sızıntılarının neden olduğu; baş ağrısı, mide bulantısı gibi gizli belirtiler sonrasında fark edilmeyen ve can kaybına neden olan zehirlenme riskinden hane halkı korunabiliyor. 

Ev Su Baskını Alarmı ile su sızıntıları kabus olmaktan çıkıyor

 

Tatile çıkan kişiler her ne kadar su vanalarını kapatsa da bazen patlayan veya eskiyen bağlayıcı borulardan su sızıntısı ve su baskını gerçekleşebiliyor. Prosegur Alarm’ın Su Baskını Alarmı, erken uyarı sistemi ile büyük hasara, can ya da mal kaybına yol açabilecek su baskını tehdidinin önüne geçiyor ve evlerin sular altında kalmasını önlüyor. Ev Su Baskını Alarmı kapsamında banyo veya mutfak gibi alanlara monte edilen nem dedektörü açık unutulan musluk, patlayan boru ya da sızıntılara karşı saniyeler içerisinde tehdidi Prosegur Alarm Merkezi’ne iletiyor. Alarm Merkezi, tehdidi teyit etmek amacıyla önce aboneye, ulaşılamaması durumunda da yakınlara haber veriyor. Tehdit gerçekse hemen ilgili kolluk güçleri haberdar ediliyor. Nem dedektörü ayrıca bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, sıcak su depoları, klima kondenzasyonu damlama tavası gibi aletlere yakın bir yere takılarak, su sızıntılarından ciddi hasar görebilecek alanlar için ideal bir kurtarma yöntemi oluyor. Ev Su Baskını Alarmı olan nem dedektörü kablosuz olarak kuruluyor. Aboneler olası durumda hem aranarak hem de Prosegur Smart App üzerinden de aynı uyarıdan haberdar olabiliyorlar. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2458 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Prosegur Alarm ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Tatile çıkacaklara ek güvenlik önlemleri 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Muharrem Usta, Moddernnest, Prato Exclusive, Aşçıoğlu, Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş., YenalAltaç, Shop Stelrad , “En İyi Ofis İç Mimarisi” , DetamGrup, Nazilli Ticaret Odası, Miller Holding, Trusted™Triple Modular Redundant, 5. Betonik Fikirler Proje Yarışması, Ar-Ge proje, Waldorf Astoria Amsterdam, Manisa Turgutlu OSB, GFKTürkiye, CeylanAksu, ABHorizon2020Programı, Rasen, Terrace Hayat, Yiğit Özer, Orhan Vatandaş, Beyoğu, İmas İklimlendirme, Ilıca Villaları, Morlar Paleti, Sky Air Inverter, Hitit uygarlığı, Türk-Fransız İş Forumu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.