Thea IQ Otomasyon Çözümleri İle Geleceğin Teknolojisi Evlerde | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Thea IQ Otomasyon Çözümleri İle Geleceğin Teknolojisi Evlerde
12 Temmuz 2018, Persembe 10:04:07
Thea IQ Otomasyon Çözümleri İle Geleceğin Teknolojisi Evlerde
Geleceğin dünyasına dair kurulan düşler bugün bir bir gerçek oluyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Geleceğin dünyasına dair kurulan düşler bugün bir bir gerçek oluyor. Eskiden bilim kurgu filmlerinde görülen teknolojiler şimdilerde hayatın bir parçası haline geliyor. Yaşam alanları da otomasyon teknolojileri ile geleceğe adım atıyor. Panasonic Eco Solutions Türkiye tarafından hayata sunulan Thea IQ akıllı ev sisteminin perde, panjur ve aydınlatma otomasyonları ile şimdi apartman dairesi, villa, ofis, otel odası, toplantı salonu ve genel mekanlar teknolojinin sunduğu üstün konforla tanışıyor.

Perde ve panjur otomasyonu ile hayat daha konforlu… 

Stor perde, yatay perde, sinema ve salon perdeleri, panjur, jaluzi, garaj kapısı, açılır-kapanır tente vb. motorla kontrol edilebilen tüm ürünler Thea IQ ile tek noktadan kontrol edilebilir hale geliyor. Çift yönlü motor kontrolü sağlayan perde modülü ile anahtar kullanarak manuel şekilde, bir senaryoya bağlı olarak günün belli saatlerinde ya da sensörlerle ilişkilendirilerek dış ortam şartlarına bağlı şekilde de kumanda sağlanabiliyor. İşten ya da dışarıdan dairenize geldiğinizde evinizi hangi şekilde bulmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Thea IQ dokunmatik panellerde aklınızdaki senaryoyu önceden oluşturmak. Giriş-çıkış senaryosu gibi senaryolar ile perdeler ve panjurlar talimatlarınıza uygun şekilde ayarlanmış oluyor. Aynı şekilde siz dışarıdayken de evde olduğunuz izlenimi vererek evin güvenliğine katkıda bulunuyor. Öte yandan, evin güneş aldığı saatlerde perde ve panjurlarınızın otomatik şekilde kapanmasını sağlayarak, odanızın yazın daha fazla ısınmasına engel olabilir ya da klimanızın daha az enerji tüketmesini olanaklı hale getirebilirsiniz. 

Aydınlatma otomasyonu ile esneklik ve fonksiyonellik… 

Thea IQ, sizlere geleneksel aydınlatma kontrolü yöntemlerinin sağlayamadığı esnekliği ve fonksiyonelliği sunuyor. Thea IQ otomasyon anahtarları, sizden aldığı komutları Thea IQ kontrol modülüne iletiyor. Böylece mekan içindeki aydınlatma ürünleri isteğinize göre açılıp kapanıyor ya da ışık seviyesi ihtiyacınıza göre ayarlanıyor. Bu sistem, klasik sistemler ile benzer görünse de zaman içinde projede oluşabilecek farklı talepler için hiçbir tadilat gereği duyulmadan kolayca çözüm üretilmesini sağlıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım350 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Panasonic, Thea IQ, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Thea IQ Otomasyon Çözümleri İle Geleceğin Teknolojisi Evlerde
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Türk mimarları, GEMİSANDER, TİM, DoğanDağ, Tekstilbank, Woolmark Platinum Care, Nova Sultani, Darling New , Özer Matlı, EmsaJeneratör, Serkan Sevim, Defne Koz & Marco Susani , TAYGroup, Avrasya Tüneli, Yenilebilir enerji, Taaleri Portföy Yönetimi A.Ş, Küçükyalı, Kuyumcukent Gayrimenkul, ContemporaryIstanbul, Memduh Boydak, Durmaray , Mehmet Akkuş, Cloudmax, Tüketici Ürünleri İçin Kimya Yaratma”, UkraCity, Red Dot Design Awards 2014, PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uysal, i İstanbul Ulaşım A.Ş, Sürdürülebilir yeşil binalar, Trakya Bölgesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.