Karoistanbul‘un Art Nouveau çini karoları mekanları baştan yaratıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Karoistanbul‘un Art Nouveau çini karoları mekanları baştan yaratıyor
09 Temmuz 2018, Pazartesi 12:31:52
Karoistanbul‘un Art Nouveau çini karoları mekanları baştan yaratıyor
Farklı kültürlere ait el işçiliğiyle üretilmiş zemin ve duvar kaplamalarını evrensel sanat değerleriyle yeniden yorumlayarak desenli çini karo sanatını (karosiman/karomozaik) zirveye taşıyan Karoistanbul, Art Nouveau ürünleriyle 19. yüzyıl sonu ile 20. yüzyıl başında yaygınlık kazanan sanat akımını yeniden canlandırıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Desenli karo çini (karosiman/karomozaik) sanatında el yapımı özgün tasarım ürünleriyle fark yaratan Karoistanbul, Art Nouveau model çini karolarıyla zemin ve duvar dekorasyonuna bambaşka bir zarafet kazandırıyor. Art Nouveau, zarif dekoratif süslemelerin ön plana çıktığı, kıvrımların ve bitkisel desenlerin sıklıkla kullanıldığı bir sanat akımı. Karoistanbul, Art Nouveau‘yu yeniden canlandırarak, 10 farklı ürün modeliyle yaşam alanlarını doğadan esinlenmiş rengarenk desenlerle buluşturuyor.

Doğal malzemeden el yapımı ürünler

Karoistanbul‘un Art Nouveau ürünleri, modern tasarım anlayışına uygun olarak stilize edilmiş çiçek motiflerinden, birbirinden farklı desen ve renklerden oluşuyor. 20x20x1,8 cm ebatlarına, metrekare başına 35-40 kg ağırlığa ve 6-8 mm boya katmanına sahip olan Art Nouveau ürünler, el yapımı olmalarının yanı sıra tamamen doğal malzemelerden üretiliyor.  

Geleneksel motif ve desenlerden modern ve yenilikçi desen ve dokulara kadar yüzlerce farklı ürünü kullanıcıların beğenisine sunan Karoistanbul, 1000‘i aşkın kalıba sahip bulunuyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım272 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Karoistanbul,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Karoistanbul‘un Art Nouveau çini karoları mekanları baştan yaratıyor
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
MutluAkü, Yol, Marmara Denizi, İstanbul Avcılar, Zeytinburnu Yeni Kent Meydanı, TEU, EgeBölgesi, AdilBaştanoğlu, Uluslararası Gayrimenkul Piyasaları, West Gate Rezidans, Diva İnşaat, Conento, Ahmet Kurşunlu, BoraSoykut , SNPTC, Matteo Thun, Reha Arar, Mehmet Zeren, Sinop Organize Sanayi Bölgesi, İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ, Tremco illbruck, AFDD, İstanbulSabihaGökçen, Alinur Aktaş, Mahall Bomonti İzmir, Torba, beige, 8. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Cersaie, III. İnşaat ve Konut Konferansı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.