Koleksiyon yaşam ve ofis alanlarını aydınlatıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Koleksiyon yaşam ve ofis alanlarını aydınlatıyor
09 Temmuz 2018, Pazartesi 12:00:32
Koleksiyon yaşam ve ofis alanlarını aydınlatıyor
Yaşam alanlarına sunduğu estetik bakış açısı ve ergonomi ile tasarım dünyasını etkisi altına alan Koleksiyon yaşam alanları ve ofisler için tasarladığı aydınlatma ürünleriyle girdiği her ortamda farklı hikayelerin yaşanmasına ilham veriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yüksek kaliteyi zarif tasarımlarla birleştiren Koleksiyon, birbirinden şık ve fonksiyonel ürünleriyle yaşam alanlarında ve ofislerde yerini alıyor. Koleksiyon’un kurucusu mimar Faruk Malhan’ın özel tasarımları yanı sıra Tasarım Vakfı ve tasarımcılarla yapılan ortak yaratım çalışmaları sonucunda ortaya çıkan Koleksiyon aydınlatmaları cam yanında porselen, ahşap ve keçe gibi malzemeleri bir araya getiriyor. Bir bölümü Mezopotamya gibi önemli antik bölgelerin hikayelerini modern bir dille günümüze taşırken bir bölümü de güncel tasarım yaklaşımlarından besleniyor.

Koleksiyon yaşam alanları ve ofisler için tasarladığı aydınlatma ürünleriyle girdiği her ortamda farklı hikayelerin yaşanmasına ilham veriyor. Lambader, masaüstü ve avize modelleriyle; renkli, sade, oryantalist ya da fütüristik seçenekleriyle yaşam alanlarını aydınlatan Koleksiyon, farklı tarz ve zevklere uygun geniş yelpazesiyle çözüm sunuyor.

Farklı modellere sahip olan ve hepsinin ayrı hikayeleri bulunan Koleksiyon aydınlatma ürünlerikendine özgü karakterleriyle bulundukları ortamda fark yaratıyor.Afya, Alav ve Kor, Derin, Eskice modellerinin lambader; Asha, Feshia, Maral, Sharma, Tulita modellerinin masaüstü çözümler sunduğu seride Aida sarkıt ve masaüstü, Terra sarkıt, Nur ise avize olarak tasarım boyutu kazanıyor. Koleksiyon’un en çok tercih edilen aydınlatma ürünlerinden biri olan Maral, esini, sadeliği, duruşu, dengesi ile ifade buluyor. İleri teknolojiyi temsilen ‘LED’ ışığın, doğayı temsilen ‘ağaç işçiliği’nin birlikteliği ile sunulan Maral, masaüstü çözümlerde hem ev hem de ofislerde tercih ediliyor.

Sharma modeli ise, tek tek elde şekillendirilen soyut desenler ve dikişsiz parçalardan oluşan bir tasarımla hayat buluyor. UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ünvanına sahip Mehmet Girgiç’in keçelerini hazırladığı Sharma’nın tasarımında Faruk Malhan ve heykeltraş Derviş Ergün’ün imzası bulunuyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 295 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Koleksiyon, Faruk Malhan,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Koleksiyon yaşam ve ofis alanlarını aydınlatıyor
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
13. İstanbul Müzik Festivali, Adanalı Kulak İnşaat, Mustafa Cem, Akşan Yapı, Levent Kıroğlu, Denizcilerin Tercihi, Habib Yılmaz, Nitron Condense Yoğuşmalı kombi, su yalıtım, Hayatımın Evi Projesi, Esfolyo, 12. Kırmızı Ödülleri, N5 Suites, Meiller, Abdülkadir Aksu, Serdar Ortaç, Nar10, Boğaz Köprüsü, Prysmian, ErmaşMadencilik, İncitaş Sitesi, MustafaÖzsüt, Boya Ustalarının Eğitimi ve Semineri Programı, EminYıldırım, Günışığı Konakları, Villeroy&Boch Nature Side, MODEF Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Bilimokulu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.