Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek
04 Temmuz 2018, Carsamba 16:03:10
Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek
İlk çeyrekte yüzde 6,9 büyüyen inşaat sektörü, yılın ikinci yarısında önemli bir sıçrama yaşayacak
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yüzlerce alt sektörü bünyesinde barındıran inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda olduğunu ifade eden Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, seçim sonrası siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanmasıyla birlikte sektörün gelişimini hızla sürdüreceğini belirtti. TÜİK verilerine göre 2018 yılının ilk çeyreğinde inşaat sektörünün yüzde 6,9 büyüdüğünü hatırlatan Özdemir, seçim sürecinin tamamlanmasının ardından kararsız ve beklemede olan tüketicilerin de harekete geçmesiyle yılın ikinci yarısında sektörde önemli bir sıçrama yaşanacağının altını çizdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2018 yılının ilk çeyreğinde inşaat sektörünün yüzde 6,9’luk başarılı bir büyüme performansı sergileyerek Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladığına dikkat çeken Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, son dönemlerdeki teşvikler ve kampanyalarla konut sektörünün canlanmaya başladığını söyledi. Ancak seçim öncesi bekleyiş süreci nedeniyle sektörün tam olarak beklenen hareketi sağlayamadığını ifade eden Özdemir, seçim sonrası inşaat sektöründeki büyüme beklentisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

KDV ve faiz oranlarında yapılan indirimlerin sürekliliği sağlanmalı

Seçim sürecinin tamamlanmasının ardından ekonomik ve siyasi istikrarın sağlanması ile birlikte inşaat sektöründe önümüzdeki dönemde çok daha hızlı bir ivme ile büyüme yaşanacağına dikkat çeken Özdemir, “Döviz kurlarında yaşanan yükseliş ve dünyadaki ekonomik dalgalanmalar sektörümüzün hızlı büyümesini zorlaştırsa da Türkiye’nin lokomotifi konumunda olan inşaat sektörü her daim yükselişte olmaya devam edecek. Seçim öncesinde kararsız ve bekleyiş içinde olan tüketiciler de yakın dönemde harekete geçecek. Dolayısıyla yılın ikinci yarısında sektörde önemli bir sıçrama yaşanacağına ve sektörün bu yılı büyük bir başarı sergileyerek yüksek satış oranı ile kapatacağına inanıyoruz. KDV ve faiz oranlarında yapılan indirimlerin, demir, çimento, yalıtım, yapı kimyasalları, kapı, pencere, asansör, boya, beyaz eşya, mobilya gibi yüzlerce alt sektörü etkileyen inşaat sektörünün büyümesine ve istihdama önemli ölçüde katkı sağlaması nedeniyle sürekli olarak uygulanmasının çok faydalı olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuşarak sözlerini sonlandırdı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 603 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Konut, TÜİK, KDV,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Schindler , MASTER LEDtube, İzmir Ticaret Odası (İZTO), TSKBGayrimenkulDeğerleme, Haldun Dormen, Symbol Kocaeli, Tosyalı, Renxmatik, Halil İbrahim Boztepe, Accor Grubu, Onursal Gayrimenkul , Kurbağalıdere Köprüsü, Nimetullah Topu, Gaziantep Belediyesi, Efes Kongre Merkezi, EcoStruxure Building, Mükremin İlhan, BURHAN Silahtaroğlu, Çelik Teknoloji Seminerleri, ÖmerliParkEvleri, Artemis, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Afet ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’, Yeşil Anahtar (Green Award) Ödülü, Kanlıca, Karşıyaka Belediyesi, TheaULTIMA, Kemal Ebiçlioğlu, Zena Antibacterial, Termoteknik, Inipi B Super Kompakt,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.