Borsan Grup’a İstihdam Ödülü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Borsan Grup’a İstihdam Ödülü
03 Temmuz 2018, SALI 15:36:30
Borsan Grup’a İstihdam Ödülü
İŞKUR tarafından Borsan Grup’a, “İstihdamın Enleri” ödülü verildi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Samsun İstihdam Buluşması, Samsun Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Parkı ve Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda istihdam ve iş alanları masaya yatırıldı. Törende Borsan Grup da İstihdamın Enleri ödülü aldı. Borsan Grup adına ödülü, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Ölmez aldı. Törene ayrıca Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak da katıldı.

ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL

Borsan Grup olarak İstihdamın Enleri ödülüne layık görülmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Borsan Kablo CEO’su Mehmet Arbek Akay, “Borsan olarak geçtiğimiz aylarda; hem İstanbul Sanayi Odasının hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Araştırması’na girdik hem de yaptığımız ihracat rakamlarıyla Türkiye İhracatçılar Meclisinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği en fazla ihracat yapan ilk 1000 firmanın arasında yer aldık. Şimdi de İŞKUR tarafından ‘İstihdamın Enleri’ ödülüne layık görüldük. Yaptığımız çalışmaların ödüle layık görülmesi bizleri gururlandırıyor” dedi.

KALKINMAYA DESTEK

İstihdamın önemine dikkat çeken Akay, “Tüm Türkiye’de istihdam seferberliği ilan edildi. Borsan olarak bizler de bu seferliğine katıldık. Özellikle son yıllarda istihdam oranımız büyük bir artış gösterdi. Bu istihdam artışı Samsun’daki işsizliği de azalttı, bu şekilde şehrimizin kalkınmasına da destek olduk. Borsan olarak üretim yaparken, kalkınmaya büyük önem veriyoruz. Bölgesel kalkınmaya ciddi destekler verdik, ayrıca kablo sektörüne kalifiye eleman yetiştirme konusunda ciddi çalışmalarımız var. 2 bin 200 üzerindeki çalışanımız ile hem kaliteli hem modern bir üretim ağına sahibiz. Hedefimiz; bünyemizde yer alan çalışan sayımızı daha da artırmak” ifadelerini kullandı.  

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


431 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Borsan Grup, İŞKUR,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Borsan Grup’a İstihdam Ödülü
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ATÜ, Ahmet Çelik, Sento, JLLYatırım, Prof. Dr. Nur Çağlar, Özdil Şahin, MütekabiliyetYasası, Bülent Özgümüş, Çini Tarzı Karolar, Capatect Isı Yalıtım, Gusto, Mehmet Aytaç, Cemal Yıldız, AGİT, Mustafa KILIÇ, Kaindi, Streching, KSB Pompaları, Anfaş Hotel Equipment Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı, Tropica, Rostov, Urban Station, ‘7 Bölge 7 Orman’, KTO, Akademetre Research & Planning, Ogilvy PR, Safe@Work, FordMustang, ahk Interiors , PrensAdaları,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.