Danfoss, yatırımlarına Leanheat ile devam ediyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Danfoss, yatırımlarına Leanheat ile devam ediyor
27 Haziran 2018, Carsamba 13:57:40
Danfoss, yatırımlarına Leanheat ile devam ediyor
Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Leanheat şirketinden ek hisse satın alarak binalarda enerji optimizasyonu ve yönetimi konusunda küresel konumunu daha da güçlendirecek bir adım attı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

2016 yılında Finlandiyalı Leanheat şirketinin yüzde 23 hissesini satın alan Danfoss, şirketteki toplam payını yüzde 46'ya çıkardı. Danfoss ve Leanheat, binalarda enerji optimizasyonu ve yönetimiyle ilgili olarak, pazarlar ve müşteriler arasında karşılıklı faaliyetlerin geliştirilmesine yardımcı olacak güçlü bir ürün portföyü hazırlamaya odaklandı.

Avrupa'da toplam enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 40'ından sorumlu olan binaların, iklim değişikliğinin etkisini azaltmak için yapılan çalışmalara dahil edilmeleri gerekir. Avrupa’nın bina yenileme ve enerji sistemi performansını artırmaya yönelik mevzuatını düzenlediği bir zamanda, Leanheat ile Danfoss, bina sahiplerinin binalarda ihtiyaç duyulan enerji tasarrufuna ulaşmalarına yardımcı olabilir. Konuyla ilgili Danfoss Isıtma Grubu Başkanı Lars Tveen: “2050 yılına kadar dünya nüfusunun yüzde 70'i şehirlerde yaşamaya başlayacak. Kentleşme trendiyle birlikte iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak gerekiyor. Danfoss’un şimdiden enerji tasarrufu, konfor ve uyarlanabilir kullanım alanında yeni fırsatlar sunan teknoloji, araç ve çözümleri hazır” dedi. Başkan ve CEO Kim Fausing, “Danfoss'un söz konusu pazarda büyüme fırsatlarını yakalaması için Leanheat, binalarda enerji optimizasyonu ve yönetimi konusundaki rakipsiz uzmanlığıyla doğru adres olduğunu kanıtlamıştır” dedi.

Leanheat CEO’su Jukka Aho ise, “Danfoss ile gelişen ortaklığımızı, son birkaç yıl içinde ulaştığımız başarıların bir sonucu olarak görüyoruz. Ortak bir vizyonu paylaşıyoruz ve birlikte, artan enerji tüketimini azaltmak isteyen müşterilerimize daha fazla değer katacağız” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım629 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Danfoss, Leanheat, Jukka Aho,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Danfoss, yatırımlarına Leanheat ile devam ediyor
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
TUSİD, Yön. Krl. Bşk. Yard. Adil Mirmahmutoğulları, Pine Valey Hotel, Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. , Figen Çiloğlu, MESA Holding, Mitingvegösterialanı, RenklendirHayatı, OHSAS 18001 ve EUROVENT, Bonuspan, Aykanlar, Yurtbay Şirketler Grubu, Park Bosphorus İstanbul, Vali Balkanlıoğlu, AvrupaBirliiği, Dareyn Bakırköy, Tuna-Türkoğlu , Drewa, Makio Hasuike, TEMA Mühendislik, Gezi İstanbul Maslak, Columbia Üniversitesi, Menemen Plastik İhtisas OSB, KPMG, Nef Empire State, Dendro Parke, Afyonkarahisar, Nmerkez Outlet, Divan Gaziantep, Cahit Süzer,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.