Banyoda bitki olur mu demeyin! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
Banyoda bitki olur mu demeyin!
18 Haziran 2018, Pazartesi 12:03:11
Banyoda bitki olur mu demeyin!
Yeni banyo trendleri ile alışılagelmiş klasik tarzdaki banyoları unutun.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yeni banyo trendleri ile alışılagelmiş klasik tarzdaki banyoları unutun. Artık, doğayla iç içe ve onun eşsiz güzelliğini hissedeceğimiz banyolar ön planda.  İtalya’nın lider banyo ürünleri markası ISVEA’nın Baş Tasarımcısı Ettore Giordano, nemli ortamları seven bitki ya da çiçeklerle banyoların daha canlı ve renkli hale getirilebileceğini söylüyor ve tercih edilmesi gereken bitkiler için önerilerde bulunuyor.

Yeni trendler ile birlikte banyolar sıradanlıktan uzaklaşıyor. Gelişen teknoloji ve özgün tasarımlarla alışılagelmişin dışında mekanlar haline gelen banyolarda yeni trend, bitki yetiştirmek. Banyolara doğayı taşımak ve tüm mekanın atmosferini değiştirmek için bitkinin gücünden yararlanabilirsiniz. Kapalı ve nemli ortamlarda yetişen bitkiler sayesinde banyonuz, hem görüntüsüyle hem de kokusuyla kolay ama etkili bir değişikliğe uğrayacaktır. Alanında dünyanın önde gelen tasarımcılarından biri olan Ettore Giordano, banyolarınızda huzur bulabileceğiniz doğanın canlılığını ve çiçek kokularını bir arada yaşayabileceğiniz tüyolar veriyor.

Aloe Vera

Aloe vera bitkisi kaktüs cinsinden gelen bir bitki olduğu için banyoda kolaylıkla bakılabilir. Banyonuza modern bir esinti katacak bu bitki, mevsimlik sulama ihtiyacı olan, aydınlık ve sıcak mekanlarda yetişen bir tür. Bakımı ise oldukça kolay.

Kurdele Çiçeği

Çok şık ve ev ortamlarına uygun olan kurdele çiçeği, uzun düz yaprakları ile banyolara eşsiz bir görüntü veriyor. Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki, banyonuzda kullanılabilecek ideal bitkilerin başında geliyor. Hava akımlarından kolay etkilenen ve nemli ortamları seven kurdele çiçeğini, banyonuzun en şık köşesine yerleştirerek tropikal bir etki yaratabilirsiniz.

Çin Herdemyeşili

Adından da anlaşıldığı gibi her daim yeşil kalan bu çiçek, yaprak dökmüyor. Aynı zamanda nemi ve gölgeyi sevdiği için banyonuzun en nadide köşesinde yerini alacak cinsten. Banyolarda kolay bakılabilen bitkiler arasında yer alan Çin Herdemyeşili, yaprakları ne kadar koyu yeşilse, o kadar az güneş ışığına ihtiyaç duyuyor.

Açelya

Açelya çiçeği ile banyolar hem çiçek açıyor, hem de mis gibi kokuyor. Kokusu ve görüntüsü banyonuza ahenk katacak olan Açelya, banyo için en uygun çiçeklerden birisidir. Saksıda yetişen açelyanın bakımı da oldukça basit. Kısmi gölgede büyüyebilir, ancak yine de biraz güneş ışığına ihtiyacı vardır. Güneş gören banyolarda bakılması tercih edilir.

Bambu

Bambu bitkisi dekoratif görüntüsü ile en çok tercih edilen bitkilerden biri. Özellikle banyolarınıza egzotik bir hava katmak istiyorsanız bambu sizin için en ideal bitkilerden biri. Suda yaşayan bambu, bakımı ve yetiştirilmesi zahmetsiz ve görüntüsü ile oldukça şık bir bitki türü.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım907 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İsvea, banyo,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Banyoda bitki olur mu demeyin!
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Bauma 2013 , Sultan Makamı, Akra Barut, Marmara Belediyeler Birliği, yapı malzemesi, INC Research, TemaPark , Happy D.2 , Sedat Orhan, Pera Gayrimenkul, Nejat Güllü , Escuda, TAV Bilişim, Kerem Altınöz, “Beyaz Köşk” , Avrasya Kapı Pencere ve Cam Fuarı, Orhan Düzgün, HiltiON!Track, Serene, Büyük Ağaoğlu Kampanyası, Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, ÖzgürSert, İşModernCorner, Leh Hastanesi, Meridian, 24 Gayrimenkul, Sebastian Conran, Luxury Lifestyle Awards , Arçelik A.Ş., Doç.Dr. Sayın Recai AKYEL,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.