IKEA Antalya mağazasının açılışına yoğun ilgi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
IKEA Antalya mağazasının açılışına yoğun ilgi
07 Haziran 2018, Persembe 14:55:55
IKEA Antalya mağazasının açılışına yoğun ilgi
IKEA, Türkiye’deki yedinci mağazasını, Antalya Kepez’de Agora Alışveriş Merkezi’nde hizmete açtı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Açılışına büyük ilgi gösterilen Antalya'daki ilk IKEA mağazasında, 20.000 metrekarelik alanda her zevke ve her bütçeye uygun 8 bin çeşide yakın mobilya ve ev aksesuarı tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

IKEA Antalya mağazası,İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund, Maya Holding ve IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, IKEA Türkiye CEO’su Fuat Atalay, Odak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan Oral ve IKEA Türkiye, Maya ve Odak Gruplarının yönetici ve çalışanlarının katıldığı bir törenle açıldı. Açılışa, Antalyalıların da ilgisi yoğun oldu. Maya Holding ve IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer açılışta yaptığı konuşmada, 2005 yılından bu yana Türkiye’de mobilya ve dekorasyon trendlerine yön verdiklerini belirterek, “Antalya mağazamızla birlikte Türkiye genelindeki mağaza sayımız 7’ye çıktı. Mağazalarımız, iki ayrı lokasyondaki Sipariş ve Teslim Noktalarımızın yanı sıra internet mağazamız aracılığıyla tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Türkiye’deki mağazalarımızda yaklaşık 8.000 ürün çeşidi yer alıyor. Antalya mağazamızla birlikte, toplam satış alanımızın büyüklüğü 200.000 metrekareye ulaştı. Aramıza yeni katılan çalışma arkadaşlarımızla birlikte IKEA’nın Türkiye’de sağladığı doğrudan ve dolaylı istihdam da 5.500 kişiye yaklaştı. Bu yıl tüm mağazalarımızda yaklaşık 17 milyon ziyaretçi ağırlamayı öngörüyoruz” dedi.

30 milyon dolarlık yatırım

Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya’nın yaşam tarzı, kültürel değerleri, artan nüfusuyla IKEA için önem taşıdığını vurgulayan Özsüer, “Antalya mağazamız için bina inşaatı hariç yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yaptık. IKEA’yı uzun bir süredir bekleyen Antalya’yı markamızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Kepez bölgesindeki kentsel dönüşümün bir parçası olmanın da heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

Çevre illerden de ziyaretçi bekleniyor

Özsüer, yaklaşık 30 milyon dolar yatırımla faaliyete geçen IKEA Antalya mağazasının, çevre illere de açılma, ürünlerini ulaştırma fırsatı sunacağını dile getirerek, “Başta Antalyalılar olmak üzere çevre illerden de geleceklerle birlikte yıllık ortalama üç milyon ziyaretçiyi ağırlamayı öngörüyoruz” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım480 kez okunmuştur.


ETİKETLER : IKEA, Antalya, Kepez, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

IKEA Antalya mağazasının açılışına yoğun ilgi
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Veysel Bakgör, Yalıtımın Mavi Yüzü Sergisi, Ultrasim® , St. Regis Venice San Clemente Palace, Çelik Boru İmalatçıları Derneği, TemaşehirKonya, PVCKonferansı, Dr. Kenan Şahin, Emin Halebak, Gürani Kılıç , AOSB, ErkanMutlu, Aykut Akın, YDAGroup, Enver Demirel, HagerGroup, Arthur Th.H.van Dijk MA, Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığ, Hızlı Prototipleme Merkezi, Karamürsel, DoğuMarmara, usta eğitimleri, Deniz Soytemiz, TOKİ Emlak Dairesi Başkanı ve Emlak Konut GYO, Folkart Narlıdere Projesi, Footrest , Engin Tanrıverdi , Miele Çamaşır Makineleri, Jose Mourinho, afet,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.