Zorlu Enerji sektöründe su ayakizini hesaplatan ilk enerji şirketi oldu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Zorlu Enerji sektöründe su ayakizini hesaplatan ilk enerji şirketi oldu
31 MAYIS 2018, Persembe 14:54:04
Zorlu Enerji sektöründe su ayakizini hesaplatan ilk enerji şirketi oldu
Su yönetimi konusunda önemli bir adım atan Zorlu Enerji Türkiye’de su ayak izini hesaplatarak onaylatan ilk enerji şirketi oldu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Zorlu Enerji Grubu; sürdürülebilirlik yaklaşımını, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını en üst seviyede kullanarak şekillendirmeye devam ederken çevreye ve topluma verdiği değeri aldığı bağımsız sertifikalarla tescillendirmeyi de sürdürüyor. Bu vizyon doğrultusunda Zorlu Enerji, Zorlu Jeotermal ve Zorlu Doğal şirketleriyle tüketilen her mal ve hizmetin üretiminden tüketimine kadar kullanılan su miktarını tanımlayan su ayak izini hesaplatarak onaylatan Türkiye’deki ilk enerji şirketleri oldu.

Enerji sektöründe Türkiye’nin ilk ISO 14046 Su Ayak izi Belgesini alan Zorlu Enerji Grubu’nun üç şirketi; su yönetimi konusunda ülkemizin öncü çalışmalarından birini gerçekleştirerek doğaya verdikleri değeri bir kez daha bağımsız kurumlarca tescilletmiş oldu. Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, “’Karbon Saydamlık Projesi’ne Türkiye’den katılan ilk enerji şirket olarak 2011 yılından bu yana her yıl karbon ayak izimizi, 2017 yılından bu yana ise su ayak izimizi kamuoyu ile şeffaf bir biçimde paylaşıyoruz.

2010 yılından bu yana ISO 14064 Sera Gazı Hesaplama ve Doğrulama Yönetim Sistemi standardını yine sektöründe ilk olarak hayata geçiren Grup olarak şimdi de ISO 14046 Su Ayak izi Belgesini alarak doğaya, çevreye ve topluma verdiğimiz değeri bir kez daha göstermiş olduk. Bu belgelendirme ile tüm tesislerimizde su kaynaklarının verimli kullanımı, atık suların azaltılması çalışmalarını sistematik hale getirerek yönetiyoruz. CDP platformu aracılığıyla bu performansımızı kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmaya başlayacağız. Paydaşlarımızla yaptığımız görüşmelerle neticesinde hayata geçirdiğimiz bu projeyle; suyun verimli ve tasarruflu bir şekilde kullanılması konusunda toplum bilincini de arttırmayı hedefliyoruz” dedi. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 549 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Zorlu Enerji Grubu, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Zorlu Enerji sektöründe su ayakizini hesaplatan ilk enerji şirketi oldu
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Paintistanbul 2012, Balonriski, M. Emre Çamlıbel, Kubilay Özerkan, Engiz Mimarlık, Murat Ersin Şahin, Aksaray, Avrupa PY, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Artsam Eğitim Kurumları, ASOMDER, Zafer Mutlu, Erenköy Divan Brasserie, Asude Yaşam, RE-PIE Gayrimenkul , Okan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Magniflex, Arıkan Yapı, Köln, AryaProje, TurkuazSeramik, Nest Menemen, Harmony Towers, Akkent Paradise Gardens Residence, OnurParkLife, Ark Sarkıt, 2013 iF Tasarım Ödülleri, Yüksel, DLH, İl Özel İdaresi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.