DAF Enerji, Danfoss bünyesinde | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
DAF Enerji, Danfoss bünyesinde
31 MAYIS 2018, Persembe 11:57:24
DAF Enerji, Danfoss bünyesinde
Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, 2015 yılında satın alım işlemlerine başladığı DAF Enerji’yi bünyesine dahil etti.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Danfoss, 2009 yılında tamamen Türk sermayesiyle kurulan ısıtma çözümleri firması DAF Enerji’nin satın alımına 2015 yılında başlamıştı. DAF Enerji, yönetim değişikliğiyle bu yıl itibariyle Danfoss bünyesine tamamen dahil edildi. Danfoss Isıtma Çözümleri Bölge Satış Direktörü Serhan Günel; “Türkiye’de ısıtma segmenti özelinde, kat istasyonu piyasasında yüzde 70’lere yakın bir pazar payı olan DAF Enerji firmasını bünyemize katmak üzere çalışmalarımıza 2015 yılında başlamıştık. Bugün, DAF Enerji’yi bünyemize tamamen katmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Üretim alanı yaklaşık 4 bin m2 olan Tuzla Sanayi Sitesi’ndeki fabrikasında ısı istasyonu üretimi yapan DAF Enerji, müşterinin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda özel üretim yapma kapasitesine sahip. DAF Enerji, ısı istasyonu, kalorimetre, sıcak ve soğuk su sayaçları gibi ürünlerin satışıyla birlikte gider paylaşım sisteminin doğru ve eksiksiz kurulumu için gerekli olan teknik desteği veriyor. Geçen sekiz sene içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında 114 binden fazla konut, sistem tedariki konusunda DAF Enerji’yi tercih etti. Aynı zamanda sektörde, ‘Satış Sonrası Hizmetler’ ve ‘Teknik Servis ve Destek’ departmanlarında en fazla personel bulunduran öncü firmalardan biri.

Bu satın alma, ''Türkiye'nin bölgesel ısıtma dönüşümünü desteklemek için üretim ve tasarım altyapımızı geliştirmemize katkı sağlayacak. Aynı zamanda Türkiye'de bu pazara odaklanan bir Ar-Ge ve tasarım tesisimiz oldu” dedi. Günel, ayrıca görevden ayrılan Satış Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sibel Taşdemiroğlu’na ve Genel Müdür Tayfun Başaran’a DAF Enerji bünyesindeki azimli çalışmalarından ve sağladıkları önemli katkılarından ötürü teşekkür etti. DAF Enerji Satış Müdürü görevini ise İbrahim Ayan devraldı. DAF Enerji bünyesindeki 69 çalışan, önümüzdeki günlerde hem Ankara hem İstanbul’da Danfoss ekibine dahil olarak aynı ofiste çalışmalarına devam ediyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 579 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DAF Enerji, Danfoss, Tayfun Başaran,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

DAF Enerji, Danfoss bünyesinde
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Weber Dış Cephe Kaplamaları , “Sürdürülebilir Enerjinin Finansmanı” , Metro Holding, Onko–Koçsel İlaçları, BIGG, Yedaş, Wolf, Pietra Antique, ABHorizon2020Programı, Feyzullah Yetgin, A’Design Award & Competetion, The Marmara Collection, Sun Chemical, Uluslararası Renk Komisyonu, Murat Dedeman, Prof.Dr.Gürsel Öngören, İncek Prestij, PLASFED ve PLASFED, Fiesta Evleri, Woodline Serisi, Quasar, NPS, 2B arazileri, Turunç Grubu, Nupel Flooring® Novawood, Merkez Ankara, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, GOPSİAD, Prof. Dr. Ayşe Erdem Aknesil, Schneider Electric Orta Asya Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Keçiciler,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.