Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak”
15 MAYIS 2018, SALI 14:24:51
 Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak”
Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak”
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18'lik KDV’nin Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yüzde 8'e indirilmesini değerlendiren Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “KDV ve tapu harcında yapılan indirimlerle birlikte, bekleyen talepler alıma dönüşecek, iç talebin artmasından ötürüsektöre canlılık ve dinamizm gelecek. Biz de konut tüketicisine sunulan bu teşviki, Skyland İstanbul projesi kapsamında özel kampanyalarla destekleyeceğiz. Rezidans ve ofisleri peşinatsız veya 0 faizle satışa sunarak konut alım şartlarını daha da kolaylaştıracağız. Teşvik devletten, kampanya bizden” dedi. Konut teslimlerinde 31 Ekim’e kadar geçerli olan ve yüzde 18’lik KDV oranını yüzde 8’e, yüzde 4’lük tapu harcı oranını yüzde 3’e indiren teşvik kararını değerlendiren Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, uygulamanın hem gayrimenkul sektörüne hem de ülke ekonomisine ivme kazandıracağını vurguladı.

KDV ve tapu harçlarında uygulanan indirimin konut satın alma eğiliminde olan tüketiciyi alıma teşvik edeceğini vurgulayan Eroğlu, “Geçtiğimiz yıl devlet desteğiyle hayata geçirilen benzer uygulmaların olumlu etkinlerini hep birlikte gördük, Eroğlu Gayrimenkul olarak bu teşvike de tam destek veriyoruz. KDV ve tapu harcında yapılan indirimlerle birlikte, bekleyen talepler alıma dönüşecek, iç talebin artmasından ötürüsektöre canlılık ve dinamizm gelecek” diye konuştu.

“Teşvik devletten, peşinatsız veya 0 faizli kampanya bizden”

Eroğlu, “Hükümetimizin KDV ve harçlarda sağlayacağı teşvikler sayesinde farklı gelir gruplarındaki vatandaşların da konut sahibi olması mümkün kılınıyor. Biz de bu desteğe Skyland İstanbul projesi kapsamında rezidans ve ofisleri peşinatsız veya 0 faizle sunarak katkı sağlıyoruz. Teşvik devletten, kampanya bizden” dedi.

Eroğlu, tapu harcının yüzde 4'ten yüzde 3'e inmesinin de önemli bir adım olduğunu belirtirken, tapu harcı düzenlemesinin hem konut alıcısına hem de konut üreticisine ciddi katkılar sağlayacağını belirtti. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım306 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Nurettin Eroğlu, Eroğlu Holding, KDV, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak”
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Elbir Yapı Market, KuzeyMarmaraOtoyoluProjesi, BalanceGayrimenkul, Adnan Bostan, TürkArapGayrimenkulYatırımForumu, LIBYABUILD Fuarı, Konsept Halkalı, Antalya Ramada Plaza Oteli, hırsız, Abrazo Lithocast Freestanding, YasinKartoğlu, Hollanda KIWA, Tarabya Oteli, MEC, Emlak 2014 Fuarı, Furnica 2013 Fuarı, SolarTürk, Entegre , SaralGayrimenkul, Taksim İlkyardım, GörkemÖğüt, Burak Orhun, MarshallGörBoya, KorayYavuzerMimarlık, Hüseyin M. Yüksel / İSKİD Dernek Müdürü, Kansai Boya , Devlet Demiryolları, Yörsan, EliteSide, VIA Yatırım ve Gayrimenkul Yönetim A.Ş,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.