Konut faiz indirimi kaldığı yerden devam ediyor! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Konut faiz indirimi kaldığı yerden devam ediyor!
11 MAYIS 2018, Cuma 14:30:19
Konut faiz indirimi kaldığı yerden devam ediyor!
Ziraat Bankası, Halkbank, VakıfBank ve özel bankalar içerisinde Şekerbank'ın ardından bugün de katılım bankası Vakıf Katılım konu faizlerini indirme kararı aldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Ziraat Bankası, Halkbank, VakıfBank ve özel bankalar içerisinde Şekerbank'ın ardından bugün de katılım bankası Vakıf Katılım konu faizlerini indirme kararı aldı. Vakıf Katılım, 500 bin TL`ye kadar olan konut finansmanında, 120 aya kadar olan vadelerde aylık kâr oranını yüzde 0,98`e indirdi. Bankadan yapılan açıklamada 500 bin TL'ye kadar olan konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde kâr oranını aylık yüzde 0.98 seviyesine çekildiği belirtildi.

"PİYASA EKONOMİSİ CANLANSIN DİYE DÜŞÜRDÜK"

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz ekonomisinin yapı taşlarından biri olan konut sektörünün canlanması, dinamo etkisiyle birçok sektörde olumlu yönde bir ekonomik hareketlilik yaşanmasını sağlayacaktır. Vakıf Katılım olarak bizler de hem düşük ve orta gelirli müşterilerimiz ev sahibi olsun, hem de piyasa ekonomisi daha da canlansın diye konut finansmanı kâr oranlarımızı düşürdük. Uygun kâr oranlarıyla ev sahibi olmak isteyen bütün müşterilerimizi Vakıf Katılım'a bekliyoruz" dedi. Dün ilk olarak Ziraat Bankası'nın başlattığı konut faizi indirimine Halkbank, VakıfBank ve özel bankalar içerisinde Şekerbank da katılmıştı.

KAYNAK: Sabah1046 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ziraat Bankası, Halkbank, Konut Kredisi ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Konut faiz indirimi kaldığı yerden devam ediyor!
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Koramic Yapı Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş , Veryerilerİnşaat, DowWater, Dedeman Grubu, Frank Cui , TARİHİ KIZILÖREN HANI, Tarlabaşı 360, ı İsmail Güleroğlu, ev otomasyonu, 100 Gülen Yüz, Saruhan Doğan, Çamoğlu Mimarlık, Atalay Özdayı, Copacabana Palace, Erzurum Barosu, Ümitköy, Bülent Tüfenkci, Kıbrıslı Yalısı, Ekşioğlu, Design Week, Gebze-Halkalı, Türkiye Müteahhhitler Birliği , Wyndham Worldwide Corporation, Zafer Kaşıkara, Yenimahalle, Gökova Körfezi, Prof. Dr. Ali Akay , Proasist, Vakıfköy, Hüseyin Vatansever,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.