Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi
09 MAYIS 2018, Carsamba 10:53:27
Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi
Studio Vertebra tarafından Kütahya’da tasarlanan “Orhan Türk Kahvesi”, kahve tutkunlarının kahvenin çekirdekten fincana yolculuğunun bir parçası olmasını sağlayan tasarımıyla fark yaratıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kuruluşundan bu yana mimari, iç mimari ve restorasyon alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte ‘çok disiplinli’ çalışmalar yürüten, Baş Mimar Gencer Yalçın, Y. Mimar Dilşad Öktem Aslaner, Y. Mimar Bahar Yücel ve İç Mimar Efe Kağan Hızar’ın ortaklığındaki İstanbul merkezli tasarım ofisi Studio Vertebra’nın Kütahya’da tasarladığı 120 m² inşaat alanına sahip Orhan Türk Kahvesi, yaratıcı plan çözümü sayesinde kahve tutkunlarının kahvenin hazırlanma sürecini deneyimlemesini sağlıyor.

Studio Vertebra, köklü marka için yaptığı tasarımdaki konsept yaklaşımıyla, kahvenin çekirdekten başlayıp bardakta sonuçlanan yolculuğunu şeffaf olarak sergileyerek, kullanıcılar ile bu yolculuğu paylaşmayı projenin odağına koymuş. Orhan Türk Kahvesi’nin satış, depolama, servis gibi işlevlerini bir arada çözümleyen Studio Vertebra, kapalı alanları olmayan plan çözümüyle kullanıcıların kahve sürecinin bir parçası olarak bu süreci deneyimlemesini sağlamış. Renk ve doku kararlarında ise, ürün olan “kahve” ile tasarım arasında “direkt” ilişkiler kurmuş.

Studio Vertebra, geçmişi 1945 yılına kadar dayanan, kendine has aromasıyla bilinen bir marka olan Orhan Türk Kahvesi markası için yaptığı tasarımda,günümüz şartlarıyla geçmişten gelen çizginin birlikteliğini gözetmiş. Böylelikle, geçmişten günümüze bir köprü kurarak, kullanıcıları hem geçmiş ile günümüz arasında, hem de kahvenin hazırlanma sürecinde yolculuğa çıkarmayı vadeden bir tasarım gerçekleştirmiş.

Künye:

İşveren: Orhan Türk Kahvesi

Konum: Kütahya

Proje Tipi: Ticari

Proje Yılı: 2015

Toplam İnşaat Alanı: 120 m²

KAYNAK İnşaat&Yatırım1347 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Studio Vertebra, Orhan Türk Kahvesi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
bs Alfaçelik, Hüseyin Avni Mutlu, Veysel Tiryaki, Afyon Anemon Otel, nordmimarlık, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Metrosu, Gönül Ardal, Cindy Miller, Ahmet Çenesiz, Aydos, Nazmi Durbakayım, Düşük Faizli ve Taksit Ertelemeli İhtiyaç Kredisi, Ahmad Al Matrooshi, AL-KOSHLİ, Pergel Grup, Raduga Park AVM, MOBİTEK, atık, Securitas, TherraparkTarabya, Vanucci Giada, Western Unıon, Özdil Şahin, Mustafa Kenan Selçuk, Teracco, Quadro V6+, Uğur Kılıç, CANPA, Ahmet Olaş,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.