“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar
08 MAYIS 2018, SALI 10:11:22
“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar
Karoistanbul bir zamanların zarif zanaatlarından desenli karo çinileri (karosiman/karomozaik) yeniden hayata döndürüyor. Sanatçı dokunuşu ile el yapımı orijinal çini karolar üreten Karoistanbul, Minimal serisi ile mekanlara yeni bir boyut kazandırıyor. 19 farklı tasarımdan oluşan Minimal koleksiyonu 20x20x1.8 cm ebatlarına sahip bulunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Desenli karo çini (karosiman/karomozaik) sanatını baştan yaratan Karoistanbul, farklı kültürlere ait el işçiliğiyle üretilmiş zemin ve duvar kaplamalarını evrensel sanat değerleriyle yeniden yorumlayarak desenli çini karo sanatını dekorasyon dünyasına kazandırıyor. Karoistanbul‘un koleksiyonları arasında yer alan Minimal serisi ise özgün desenleriyle dekore edildiği yaşam alanlarında fark yaratıyor. 

Orijinal tasarımlar

Minimal serisi, minimalist geometrik şekilleri ve geleneksel formlardan esinlenen oval ve geçişli tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Koleksiyonda birbirinden farklı 19 tasarım yer alıyor. Çeşitli renklerle bezeli, orijinal geometrik formlara ve çarpıcı bir görselliğe sahip olan Minimal koleksiyonu ürünleri 20x20x1.8 cm ebatlarında üretiliyor. Karoistanbul‘un yurtiçi ve yurtdışında yoğun ilgi gören koleksiyonları arasında bulunan Minimal serisi, minimal desenlerin birleşmesiyle oluşan sonsuz tekrarlı kompoziyonu ile dekore edildikleri alanlara cazip bir çekicilik ve derinlik katmayı başarıyor. 

Modern konut ve ofis projelerin yanı sıra çok sayıda butik otel, kafeterya, kültür sanat merkezi, küçük işletme, hastane ve sağlık kurumunun dekorasyonunda tercih edilen Minimal serisinin bazı geleneksel/tarihsel desenleri mimarlar tarafından eski eserlerin restorasyonunda da yoğun olarak kullanılıyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


1138 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Karoistanbul,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
yangınsistemi, AkkaGrup, i20 Crossover, ÇankayaEvleri, Dr. Carsten Stelzer, TERSAD, Peska Turizm, Crown, AntalyaMermer DoğalTaşveTeknolojileriFuarı , MesutKöse , Tema Banyo, JCR, Ev Taksidi, Feza, Fatih Devlet Hastanesi, Knauf Arena, BabacanPortRoyal, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, İsmail Kazanç , İşyeri, Lens Yapı Kimyasalları, PAM, Hakan Çağlar, Erciş, Prof. Devrim Erbil, BOSTİKYapı, Enka, Arif Murat Kökbudak, Yalçıntepe Goup, Umut Basmacı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.