Merkez Ankara’yla Başkent, Merkezine Dönecek | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Merkez Ankara’yla Başkent, Merkezine Dönecek
04 MAYIS 2018, Cuma 17:15:51
Merkez Ankara’yla Başkent, Merkezine Dönecek
Merkez Ankara ile Başkent’in eski merkezi yeniden şehrin merkezi olacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Merkez Ankara ile Başkent’in eski merkezi yeniden şehrin merkezi olacak. Pasifik – Çiftay Ortaklığı’nın 2015 yılında Emlak Konut ihalesinden aldığı Ego Arazisi üzerinde geliştirdiği Merkez Ankara, 7 Mayıs 2018’den itibaren ön talep toplamaya başlıyor.  

Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, master planını dünya genelinde simge olmuş birçok binanın tasarımcısı KPF’in hazırladığı Merkez Ankara’nın, 125 dönüm arsa üzerinde yaklaşık 650 bin metrekare satılabilir-kiralanabilir alana sahip,  tek parselde Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi olacağını söyledi. Modern mimari anlamda dünyaca tanınacak bir landmark binanın projede yer aldığını ve bu binanın tüm detay projelerinin de KPF tarafından tasarlandığını ifade eden Fatih Erdoğan, şunları söyledi.

"Dünyanın iyi planlanmış, gelişmiş kentlerinde şehir merkezleri büyük projelerle şekilleniyor. Merkez Ankara’yla Başkent’in merkezini eski cazibesine kavuşturma projelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Next Level projelerinde olduğu gibi bu projeyle de Ankara’ya mimari ve gayrimenkul alanında yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle proje danışmanlarımızla, 2016’dan bugüne, projeyi sürekli geliştirdik, olgunlaştırdık. Hatta imar haklarımızdan da ciddi miktarda feragat ederek bölgeye, başkentimize ve ülkemize yakışır bir proje ortaya çıkardık. Merkez Ankara ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarından oluşan ve tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesidir. Bu denli büyük bir projede envanteri çeşitlendirmek için farklı büyüklük ve özellikte, her iş-yaşam modeline uygun ofis ve konut seçenekleri hazırladık. Bunları Ankara’nın en büyük açık alışveriş merkezi ile tamamlayarak kendi içinde bir şehir projesi haline getirdik.”

Merkez Ankara’nın Eski Ankara ile Yeni Ankara’nın kesiştiği, şehrin en ulaşılabilir noktasında yükseleceğine dikkat çeken Fatih Erdoğan, projenin Atatürk Kültür Merkezi (AKM) arazisi olarak bilinen ve şehir parkı olarak yenilenmesi planlanan 750 dönümlük yeşil alanın önünde bulunduğunu ifade etti. Bölgenin sürekli geliştiğine dikkat çeken Fatih Erdoğan, “Tarihi Ankara projesi bu bölgede yer alıyor. Ankara Kalesi civarındaki eski Ankara evleri ve Ulus’ta bulunan Cumhuriyet dönemi binaları yenileniyor ve etrafları temizlenerek tarihi doku ortaya çıkarılıyor” diye konuştu. 

Ankara’nın bütün adliyelerinin bir araya getirileceği Yeni Adalet Sarayı’nın bu bölgede planlandığını anlatan Fatih Erdoğan, Ankara’nın en büyük iki şehir hastanesinden biri olan Etlik Şehir Hastanesi’nin aynı bölgede yapılmakta olduğunu söyledi. Fatih Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:  “Gazi, Hacettepe ve Ankara Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin yanı sıra Ankara’nın önde gelen müzeleri, kültür sanat merkezleri, stadyum ve kapalı spor salonları da bu bölgede yer alıyor. Ayrıca yakında faaliyete geçecek ve Avrupa’nın en büyük eğlence parkı Ankapark da projenin komşuları arasında konumlanıyor. Anadolu’yu Başkent’e bağlayan Yüksek Hızlı Tren Garı Merkez Ankara’ya yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca metro ve yeni Başkentray ile projemiz şehir içi ulaşımının da merkezinde yer alacak. Bütün bu dönüşümler ve ulaşım kolaylıklarıyla Ankara, daha fazla turist çeken bir merkez haline gelecek. Biz de Merkez Ankara ile Başkent’in cazibesini daha da artıracağız.” 

Pasifik İnşaat'ın yenilikçi yöntemler kullanan,  detaylara önem veren projeleriyle fark yaratan genç bir firma olduğunu, arkalarında eser bırakmak hedefiyle yola çıktığını hatırlatan Fatih Erdoğan, Next Level’ın ilk imza projeleri olduğunu hatırlattı. Next Level Çayyolu’nda sona yaklaşıldığını belirten Fatih Erdoğan, Nisan 2019’da teslim edilecek projede yüzde 65’lik satış oranına ulaşıldığını ifade etti. 

Önümüzdeki dönemde de gerçekleştirecekleri projelerle bulundukları bölgeye değer katmak ve şehre mimari eserler kazandırmak hedefiyle çalıştıklarını anlatan Erdoğan, hazırlıkları devam eden Next Level Yıldız projesini ise 2019 yılında lanse edeceklerini anlattı. 

KAYNAK: İnşaat&Yaatırım


1039 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Merkez Ankara, Başkent, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Merkez Ankara’yla Başkent, Merkezine Dönecek

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Mehmet Babacan, İZBAŞ, MERIDIAN serisi , Abdullah TEVER, lojistik merkezi, İdeaMobilya, Xentric, MEGABUILD, thyssenkrupp Industrial Solutions Turkey , Detek Deniz Teknolojileri, Tayfun Dedeman, Eğitim ve Öğretim Yılı, Studio Life Sarıyer, Elif Grup Gayrimenkul İnşaat, Esenyurt Mahkemesi, Neo Klasik, Grohtherm 2000 , Camyünü, Banu Arıduru, Bambi Yatak, Büyük Çamlıca Camii, Güney Kurdak, Morgan Stanley, ZÜCDER, AntalyaMMO, Emin Direkçi, Deniz Uçağı, İstanbuli, SO, Süleyman Ekşi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.