British American Tobacco Türkiye’den 15 milyon TL’lik enerji yatırımı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
British American Tobacco Türkiye’den 15 milyon TL’lik enerji yatırımı
30 Nisan 2018, Pazartesi 14:35:48
British American Tobacco Türkiye’den 15 milyon TL’lik enerji yatırımı
British American Tobacco Türkiye, Samsun 19 Mayıs Fabrikası’nda ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi, ısı ve buhar kaynaklarını kendi bünyesinde üretmek üzere trijenerasyon tesisi kurdu. 15 milyon TL’lik yatırımla kurulan tesis, 4.8 MW elektrik üretim kapasitesi ile fabrikanın enerji ihtiyacının yüzde 85’ini karşılarken karbon salınımını da azaltıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

BAT Türkiye, 2016 yılında 15 milyon TL yatırımla kurduğu mini doğalgaz çevrim santrallerinin en gelişmiş tipi olan trijenerasyon tesisi ile sektörde bir ilke imza attı. Trijenerasyon tesisi ile British American Tobacco Türkiye; Samsun 19 Mayıs’taki fabrikasında ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisi, ısı ve buhar kaynaklarını kendi bünyesinde üretiyor. Tesis, 4.8 MW elektrik üretim kapasitesi ile fabrikanın enerji ihtiyacının yüzde 85’ini karşılıyor.

“Türkiye’de yatırımımız 9 milyar TL’yi aştı”

Trijenerasyon tesisi yatırımının BAT Türkiye’nin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamasının önemine değinen BAT Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Gökhan Bilgiç, “4.8 MW elektrik üretim kapasitesiyle fabrikanın ihtiyaç duyduğu enerjinin yüzde 85’ini karşılayacak güçte olan tesisimiz sayesinde enerji maliyetlerinde yüzde 35 tasarruf sağlarken, enerji kalitesinde de de yüzde 50’lik bir iyileşme yakaladık. Tesisimizde enerjiyi en iyi şekilde dönüştürmenin yanı sıra karbon ayak izimizde yüzde 8 bir düşüş elde edeceğimiz için de ayrıca mutluyuz. Türkiye’de 15 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirdiğimiz trijenerasyon tesisimizle birlikte toplam yatırımımız 9 milyar TL’yi aştı. Önümüzdeki dönemde de yaptığımız yatırımlarla Türkiye’ye değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


1350 kez okunmuştur.


ETİKETLER : British American Tobacco Türkiye, Yatırım, Enerji, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

British American Tobacco Türkiye’den 15 milyon TL’lik enerji yatırımı
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
CC-Link, 23. İstanbul Müzik Festivali, İZOSTOP, Mogan Garden, İzzet Ekmekçibaşı, Eric Fajole, Arzu Özdal, Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş, Seçim Grup, TUCSA, Ece Gökalp, Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi, Zeynep Öktem , Kids by Fatih Kıral, Limak, Kemerköy, Kaynak Kişi Belirleme Çalıştayı, Orlando, Satış Küpü Emlak Geliştirme Satış Pazarlama ve Danışmanlık, Ağa Han Mimarlık Ödülü, Dr. Cemil Ertem, Onsİncek, Ulaştırma, Lara Otel, Mantotherm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, Hasan Arslan, arkizon, Bülent Gürcan, Güngör Azim Tuna, KLİMADA YAPAY ZEKA,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.