MIPIM’den GAD Vakfı’na bir ödül daha | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
MIPIM’den GAD Vakfı’na bir ödül daha
16 Mart 2018, Cuma 16:48:11
MIPIM’den GAD Vakfı’na bir ödül daha
Mimar Gökhan Avcıoğlu tarafından kurulan GAD Vakfı’nın (GADEV) tasarladığı projeler, ödüle doymuyor. Her yıl mart ayında Fransa’nın Cannes ketinde düzenlenen MIPIM’den, geçen yıl katıldığı Kitapkent Projesi ile jüri özel ödülü alan GAD Vakfı, bu kez “Hydepark Library” “Kütüphane Projesi ile ödül aldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

GADEV'in "Hydepark Library" Kütüphane Projesi, dünyanın en prestijli gayrimenkul zirvesi MIPIM işbirliğinde gerçekleştirilen "AR Future Project Awards 2018"de ödüle layık görüldü.

"Hydepark Library" Kütüphane projesi, GADEV tarafından tasarlanmakta olan İTÜ Kütüphane ve Eğitim Merkezi Projesine de ilham kaynağı oldu.

GELECEĞİN ŞEHİRLERİNE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE TASARLANDI

İTÜ Kütüphane Projesi de GADEV tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi için geleceğin şehirlerine yakışır bir mimari ile tasarlandı. Projenin toplam maliyeti 15 milyon dolar olarak öngörüldü. Bu maliyetin İTÜ mezunlarının yapacağı katkılarla kolayca karşılanacağı belirtilirken, projeye halen İTÜ'de öğretim üyeliği yapan ünlü jeolog Prof. Dr. Celal Şengör de 40 bin kitap bağışlayarak katkıda bulunacak.

Öte yandan birçok ödüllü projeye imza atan GADEV; mimarlık mesleğinin gelecek nesillere günün koşulları ile uyumlu bir şekilde aktarma amacıyla kuruldu ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

KAYNAK: Sabah


2493 kez okunmuştur.


ETİKETLER : GADEV, GAD Vakfı, Hydepark Library, Gökhan Avcıoğlu ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

MIPIM’den GAD Vakfı’na bir ödül daha
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Dr. Gökhan Taş, SurŞirketlerGrubu, Kırklareli, 600, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlı, Doğa Şehircilik, Dyo Boya Fabrikaları, Malatya Belediyesi, Wyndham İstanbul Petek Hotel, BaranDemir, ERDODER, 1915ÇanakkaleKöprüsü, Hazır Beyan Sistemi, Berkosan, Maharashtra, MHP Manisa, Bursa Valiliği, Gülsün Hoca, Bekir Karahasanoğlu, Veysel Tiryaki, matiss, Mustafa Acar, DOCOMOMO, BurakAlüminyum , Esas Holding, Çapa, Eyüppark, Su Merdum Boutique Hotel , Ahmet Yaldız, GeyranMimarlık,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.