Vefa, know-how ihracatına devam ediyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Vefa, know-how ihracatına devam ediyor
14 Mart 2018, Carsamba 09:48:16
Vefa, know-how ihracatına devam ediyor
Afganistanlı mühendis ve teknisyenlere eğitim verildi
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Afganistan’da Vefa’nın Know-how’ı ile kurulan prefabrik yapı fabrikası için Türkiye’de eğitim alan Afganistanlı mühendis ve teknisyenler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Vefa Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, fabrikanın gerek makine seçimleri gerek yazılımları ile bu sektörde dünyanın en modern fabrikalarından biri olacağını söyledi.

Dünyanın birçok noktasında projeleri, ön üretimli yapıları ve ürünleri ile yer alan Vefa, know how ihracatına da devam ediyor. 2017 yılında Afganistan Şehircilik ve Konut Bakanı Sadat Naderi ve Vefa arasında imzalanan anlaşma kapsamında, 16 kişilik mühendis ve teknisyenden oluşan Afgan ekibe, Vefa’nın Dilovası Üretim Üssü’nde iki aylık bir eğitim verildi. Hem üretim üssünde hem de sahadaki montaj eğitimlerini başarıyla tamamlayan Afgan ekip, Vefa tesislerinde düzenlenen törenle sertifikalarını, Afganistan İstanbul Başkonsolosu Zekria Barakzai, Vefa Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner ve Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit’in elinden aldı.

Vefa Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, Afganistan’da prefabrik yapılar üreten bir fabrikanın kurulması projesini Afganistan Şehircilik ve Konut Bakanı Sadat Naderi Bey ile Ocak 2017’de imzaladıklarını belirterek, “Her iki tarafın gayretli çalışması ile bugünkü noktaya gelindi. Makine ve ekipmanın yüzde 80’i Afganistan’ a gönderildi, şu anda arkadaşlarımızın orada makine montajları devam ediyor” dedi.

Fabrikanın gerek makine seçimleri gerek yazılımları ile bu sektörde dünyanın en modern fabrikalarından bir olacağını belirten Güner, “Biz istiyoruz ki burada eğitim alan arkadaşlarımız tamamen fabrikayı kendileri çalıştırabilsinler. Gördük ki buradaki arkadaşların bu kabiliyeti fazlası ile var. Her zaman gerek Türkiye’de gerek Afganistan’da desteğe hazırız ve işbirliği yapacağız” diye konuştu.

Afganlı mühendisler, uygulamalı eğitim aldılar

Vefa’da eğitim alan Afganlı mühendis Mohammed Mahdi Sadiq, eğitimin çok verimli geçtiğini vurgulayarak, “Vefa’daki eğitim süreci harikaydı. Her birimiz kendi alanlarımızda eğitim aldık. Montaj eğitimi alan arkadaşlarımız Bursa ve İzmir’e giderek montaj işlemini yerinde öğrendiler. Tasarım eğitimindeki arkadaşlarımız da uygulamalı olarak eğitimlerini tamamladılar. Teknisyenler ise üretimin tüm bölümlerinde özel eğitim aldılar. Vefa yetkilileri programın verimli ve başarılı olması için çok büyük çaba gösterdiler. Eğitim programının yanı sıra, Vefa ekibi, bizim için Türkiye’nin tarihi ve turistik güzelliklerine geziler düzenledi. Çok keyif aldık ve hiç unutmayacağız” diye konuştu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 272 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Vefa, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Vefa, know-how ihracatına devam ediyor
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kumarhane Hotel, KBIS, YAPIPAN, Uzaltaş İnşaat, Einstein , %65, Markalı Konut Piyasası Pazar Araştırma Raporu, AzerbaycanEmlakFuarı, Süleyman Özdal, Dr. Busch, 2015 Takvimi, Vahit Altun, GE Türkiye Su Teknolojileri, GROHE Euphoria, Etem Özçelik, KORİAD , Ar Şirketler Grubu, doğa dostu, ARTCOOL Stylist, KEAS, Sertifika Programı, Beymen Mağaza, Borsan Kablo, Can Ekşioğlu, Fatih Belediye Meclisi, YalıAtaköy, ISH 2013 Fuarı, Devlet Su İdaresi AZERSU, Naveen Mehling, Savaş Malkoç,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.