Alarko Carrier Isı Pompası ile hayat daha konforlu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
Alarko Carrier Isı Pompası ile hayat daha konforlu
12 Mart 2018, Pazartesi 15:00:27
Alarko Carrier Isı Pompası ile hayat daha konforlu
Kullanıcılarına gerçek konfor sunmayı amaçlayan Alarko Carrier’ın ısı pompası sistemi, fan-coil üniteleriyle aktif, yerden serinletme sistemiyle de pasif soğutma yapıyor. Alarko Carrier güvencesiyle pazara sunulan sistem kolay ve hızlı kurulum imkanıyla farklı tarz ve büyüklükteki mekanlar için etkili iklimlendirme sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İstanbul Gülbahçe Konağı’nda Aktif ve Pasif Soğutma

İstanbul’da Osmanlı konak estetiğinin en güzel örneklerinden Gülbahçe Konağı’nda Alarko Carrier ısı pompası sistemi (sulu sistem) tercih edilerek duvar tipi fan-coil üniteleri ve yerden serinletmeyle konforlu ve enerji tasarruflu bir sisteme geçiş yapıldı. Konağın çatısına Carrier 30RQ-033CH model ısı pompası monte edildi. Isı pompası; kış mevsiminde fan-coil ünitelerine 50°C ısıtma suyu göndererek doğalgaz kazanıyla ısıtılan mevcut yerden ısıtma sistemini destekliyor. Bu sayede yerden ısıtma sistemi uzun süre kullanım dışı kaldığında konutun ısıtmada rejime girme süresi etkin şekilde kısaltılıyor. Yaz mevsiminde ise fan-coil ünitelerine 7°C soğutma suyu gönderiliyor, bunun yanında yerden serinletme sistemine 3 yollu karışım vanası kontrolü yapılarak 20°C soğutma suyu gönderiliyor. Bina otomasyon sistemiyle kontrol edilen sistemde fan-coil üniteleri hedef oda sıcaklığına ulaşıldığında otomatik olarak kapanıyor. 

Yerden serinletme sistemi ise daima devrede kalıyor ve bu sayede fan-coil ünitelerinin çalışma süresi kısaltılıyor. Sessiz soğutma ile de çok yüksek konfor elde ediliyor. Her odaya yerleştirilen sensörler sayesinde, bağıl nem seviyesi yoğuşma meydana gelecek seviyeye ulaştığında ilgili odanın yerden serinletme kolektöründeki aktuatörlerin kapatılmasını, böylece su akışının kesilmesini sağlıyor. İlave emniyet olarak tüm her yerden serinletme kolektörünün üzerine yerleştirilen nem-şalterleri sayesinde,  kollektörler üzerinde yoğuşma meydana gelirse yine aktuatörler kapatılarak su akışı kesiliyor, bu sayede evin zemininde yoğuşma riski minimize ediliyor.

Aquasnap ile kolay bakım hızlı montaj…

Hızlı montaj özelliği ve kolay bakımı ile hayatı kolaylaştıran Aquasnap serisi, enerji verimliliği sağlayan çalışma ile hizmeti bir araya getirirken; yüklenicilere zaman ve para kazandırıyor. Yüklenicilerin işçilik maliyetlerini kontrol altında tutmasına olanak sağlayan Aquasnap, son kullanıcılar için tüm yıl boyunca konforlu bir iç mekân iklimi yaratılmasını sağlıyor.

Her Yere Monte Edilebilen Tak-Çalıştır Çözüm

Hayata konfor katan Aquasnap serisi; düşük profili ve az yer kaplaması sayesinde hemen her yere monte edilebilirken, küçük ofisler, oteller ve mağazalar için ideal bir çözüm sunuyor. Her ünitesine fabrikada çalışma testi yapılan Aquasnap serisi, bileşen seçimi için zaman kaybedilmesine engel oluyor. Ayrıca, sisteme opsiyonel olarak hidronik modül de eklenebiliyor.

Çevreye Duyarlı İklimlendirme

Carrier, iklimlendirme sistemlerinin imalatı ve çalışmasına dair olumsuz azaltmak için büyük çaba gösterir. Aquasnap üniteler, diğer soğutucu akışkanlardan daha çevreci olduğu bilinen, ozon tabakasını inceltme potansiyeli sıfır olan Puron soğutucu akışkan R-410A kullanır. Ayrıca yeni Aquasnap hava-soğutmalı soğutma grupları, daha önceki modellere göre daha az soğutucu akışkan gerektirir. Üniteler, Eurovent sertifikalı Sınıf A özelliklidir, bir önceki nesle göre daha az enerji tüketir ve daha az CO2 yayar. Ayrıca Avrupa Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinin (EPBD) amaçlarına katkı sağlamak amacıyla üretilmişlerdir.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 287 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Alarko Carrier, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Alarko Carrier Isı Pompası ile hayat daha konforlu
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
216 Yapı, Ashbury, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, GüneydoğuAnadoluBölgesi, Multi Corporation , BBMRED, MahmutOkka, Arte Di Murano, OrhanÇelik, bomonti, Aquila HydropowerINVEST, Ahmet Sayar, 2013 Turkey Build İSTANBUL Uluslararası Yapı Fuarı, Cevahir Yapı, Vadişehir, Exclusive, Osman Zeki Özger, M70 LCD MONİTÖR, 4 kapılı buzdoloabı, ece yalım, ihracatçılar, Özyurtlatİnşaat, Hazar Su Teknolojileri Fuarı, Azur, Deluxia Palace, Keten Çırağan, Ege Yapı, Köprü, Güneş, NazımYavuz,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.