KONE’den Geleceğe Yeni Kapılar Açan Akıllı Çözüm: Residential Flow | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
KONE’den Geleceğe Yeni Kapılar Açan Akıllı Çözüm: Residential Flow
12 Mart 2018, Pazartesi 14:57:07
KONE’den Geleceğe Yeni Kapılar Açan Akıllı Çözüm: Residential Flow
Asansör ve yürüyen merdivenin önde gelen markalarından KONE, apartman ve sitelere akıl katan yepyeni bir çözüm sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Asansör ve yürüyen merdivenin önde gelen markalarından KONE, apartman ve sitelere akıl katan yepyeni bir çözüm sunuyor. KONE’nin Residential Flow adını verdiği sistem, mobil ve bulut teknolojilerini kullanarak konut sakinleri için üstün konforun kapılarını açıyor. Residential Flow; bina içi kolay erişim, ziyaretçi yönetimi ve bilgi iletimi alanında, sizi teknolojinin geleceğine doğru yolculuğa çıkartıyor. 

Artık marketten elleriniz dolu geldiğinizde hem paketlerinizle uğraşıp hem anahtarla kapıyı açmak ya da asansörü çağırabilmek için paketlerinizi koyacak yer aramak derdi son buluyor. Çünkü KONE’nin Residential Flow çözümü ile bunların hepsi şimdi kendi kendine halloluyor. Hem yeni hem de mevcut binalarda rahatlıkla kullanılabilen çözüm, KONE Access (Erişim), KONE Visit (Ziyaret) ve KONE Information (Bilgi) olmak üzere üç paket halinde sunuluyor.

Evinizin kapısına hiçbir şeye dokunmadan ulaşın…

KONE Residential Flow’un en çarpıcı çözümlerinden olan KONE Access paketi, bina kapılarını kontrol ederken, asansörü otomatik olarak sizin için çağırıyor, evinizin bulunduğu kata kolayca ulaşmanızı sağlıyor ve böylece kullanıcıların anahtar taşıma veya kullanma gereğini ortadan kaldırıyor. Apartmanınızın kapısına yaklaştığınızda kapı otomatik olarak açılıyor. Asansöre yöneldiğinizde, asansör sizi giriş katında kapıları açık ve dairenizin bulunduğu kat seçili olarak bekliyor. Kabine girdikten sonra asansör sizi otomatik olarak evinizin bulunduğu kata götürüyor. Akıllı telefonunuzun Bluetooth’unun açık olması yeterli.  

Akıllı telefonunuzdan ziyaretçi yönetimi gerçekleştirin…  

KONE Visit paketi, KONE Residential Flow’da bina sakinlerinin, ziyaretçileri karşılayarak akıllı telefonları üzerinden kendilerine erişim izni vermelerine olanak sağlayan bir dahili iletişim sistemine sahip. Örneğin; siz iş yerinizde, başka bir şehirde ya da ülkedeyken, apartmanın dış kapısında dairenizin ziline basıldığında diyafondaki görüntü telefonunuza aktarılıyor. Gelen kişi postacı, pizzacı ya da bir aile yakınız olabilir. Telefon üzerinden apartman kapısını açabilir, giren kişi için asansörü çağırabilirsiniz. Kısaca, siz akıllı telefonunuz üzerinden tek tıkla ziyaretçinizin site ya da bina kapısından girmesini sağlayabilir, asansörde dairenizin bulunduğu katı önceden seçili olarak otomatik bir şekilde lobiye gönderebilirsiniz.  

Gerekli bilgileri ekrandan görün… 

KONE Residential Flow’un bir diğer yeniliği olan KONE Information paketi ile site yöneticileri, bina ve site ile ilgili bilgileri doğrudan sakinlerin akıllı telefonlarına, asansör ya da lobilerde bulunan bilgi ekranlarına gönderebiliyor. Öte yandan hava ve ulaşım durumları ile ilgili bazı gerekli bilgiler de size ulaşıyor. Örneğin; önümüzdeki 3 saat boyunca hava durumunun nasıl olacağını ekrandan kontrol ederek şemsiyenizi almanızın gerekli olup olmadığını görebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının kalkış saatlerine ekrandan ulaşabilirsiniz. Binanız ile ilgili bildiri ve bilgileri cep telefonu uygulamasından alırken, siz de uygulama yoluyla örneğin onarım ihtiyaçlarınızı site yönetimine bildirebilirsiniz.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1574 kez okunmuştur.


ETİKETLER : KONE Residential, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

KONE’den Geleceğe Yeni Kapılar Açan Akıllı Çözüm: Residential Flow
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu, Sönmez Aydın, Murat Erenoğlu, Marina, NGN, Betül Dural, Çanakkale, Prysmian Kablo, Çanakkale-Tekirdağ-Kınalı Ayrımı Balıkesir Otoyol Projesi, TGMTrendGayrimenkulYatırım, Thea Blu Serisi, EvrimKarayel , Üçüncü havaliman, Profilo ankastre, TEV, PlanlıAlanlarTipİmarYönetmeliği, Kamu İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet AkbalıkEtkinlik ve Eğitimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Işık Gökkaya, Murat Ağır Nakliyat, İklimlendirmeKonferansı, The Istanbul Veliefendi Konut/Residence, İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ, İbrahimTatlıses, AVM Tüketici Algı Araştırması ve AVM Tüketicisi Büyüteç Altında Raporu, Taylan Dedeoğlu, Hager I Berker, GROHE TurboStat®, EurAsia Strategies , HasanRahvalı, Interzum Fuarı, SKonseptDanışmanlık,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.