Bakan Özhaseki İle Mimar Ve Mühendisler Grubu Bir Araya Geldi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Bakan Özhaseki İle Mimar Ve Mühendisler Grubu Bir Araya Geldi
07 Mart 2018, Carsamba 16:13:45
Bakan Özhaseki İle Mimar Ve Mühendisler Grubu Bir Araya Geldi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren saygın sivil toplum kuruluşlarından Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) ile “Herkes İçin Şehir” konulu çalışma için bir araya geldi. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesinde büyük etkisi bulunan mimari, çevre ve şehircilik konularında önemli açıklamaların yer aldığı buluşmada, güncel ülke sorunlarına çözüm arandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bakan Özhaseki ile MMG, Türkiye’nin büyümesine ilişkin ülke sorunlarına çözüm üretmek, mimari, çevre ve şehircilik konularında toplumu bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve birlikte düşünmek amacıyla bir araya geldi. Şehir ve medeniyet konularının derinlemesine irdelendiği buluşmada; MMG Genel Başkanı Osman Balta, sağlıklı bir şehir yapılanması için şehirleri insan ve çevre odaklı planlamak gerektiğinin altını çizdi.

SAĞLIKLI BİNALARA KAVUŞMAK İSTİYORUZ

Bakan Özhaseki, Türkiye’de kentsel dönüşümün artık bir gereklilik olduğunu vurgulayarak, “Hızla kentsel dönüşüme girmek, sağlıklı binalara kavuşmak istiyoruz. Bir taraftan deprem ülkesiyiz diğer taraftan da insanlarda hala şehirlere doğru göç duygusu ve zenginleşme devam ediyor. O halde Türkiye’de kentsel dönüşüm artık bir lüks değil, zorunluluk. Bunu doğru bir mantıkla yaptığımız zaman Türkiye’nin neredeyse yarısını 15 yıl içinde değiştiririz, dönüştürürüz diye düşünüyorum. Bu ülkenin topraklarının altı iyice hareketli, o hareketliliğe karşı şu andaki teknolojiyle bir şey yapamıyoruz. Ancak onu anlarız, ona uygun davranırız, o zaman işi kurtarırız” ifadelerine yer verdi.

Şehircilik faaliyetlerine ilişkin önemli bilgiler veren Özhaseki, Anadolu coğrafyasının son yüz yıldır yurtlarında zulüm gören milletlerin toplandığı bir yer olduğunu ve Anadolu’daki eski kadim medeniyetlerin izlerinin büyük bir tahribata uğradığını da sözlerine ekledi. Deprem gerçekliğine de vurgu yapan Özhaseki, depremle ilgili tedbirlere değinerek, çalışmaların devam ettiğini söyledi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


416 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Mehmet Özhaseki, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Bakan Özhaseki İle Mimar Ve Mühendisler Grubu Bir Araya Geldi
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ONSİncekResidence, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Foster&Partners şirketi, Dr. Denner, Ufuk İstanbul Mesken, Global Magic Brands, Stephane Nuss, FMX, GROHE BestMatch™, BaumitCreativTop, Yeditepe, Wacker Neuson, ComfortLine, Saykapı, Kalıp, KazımAlgın, Mantotherm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, Su Yalıtımı Yönetmeliği, Orlando, “İstanbul’un Planlanmasının ve Gelişmesinin Öyküsü”, Eyüp Yıldız, Altensis, Gökhan Çetinsaya, Dr. Sedat Kalem, Maharashtra, Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen, TÜDEMSAŞ, Bilkent Station, Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), Arma Kontrol AVM,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.