P&G Türkiye ofisine LEED Altın Sertifikası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
P&G Türkiye ofisine LEED Altın Sertifikası
07 Mart 2018, Carsamba 16:04:18
P&G Türkiye ofisine LEED Altın Sertifikası
Yeni ofisinde enerji tüketimini yüzde 40 ve karbon ayakizini yüzde 30 azaltan P&G Türkiye, Yeşil Binalara verilen LEED Altın Sertifikasını aldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Gillette, Pantene, Fairy, Prima, Orkid gibi lider markaların üreticisi Procter and Gamble (P&G), sürdürülebilirlik anlayışını yansıtan yeni Türkiye ofisi ile Enerji ve Çevre Tasarımında Liderlik (Leadership in Energy and Environmental Design - LEED) Altın Sertifikası aldı. Uluslararası alanda geçerliliği olan sertifika, sürdürülebilirlik konusunda binaları birçok farklı kritere göre değerlendirerek en çevreci ve enerji tasarruflu binaları belirliyor.

Yeşil Bina konseptinde tasarlanan ve en yeni teknolojilerle desteklenen yeni P&G Türkiye yüzde 40 enerji tasarrufu sağlarken ve karbon ayakizini yüzde 30 azaltıyor. Ofis, kişiye ait masa uygulamasının yerine tamamen açık, işbirliği odaklı ve işin gereksinimine uygun mekanlarda sürdürülebilir, sağlıklı ve konforlu bir çalışma kültürü yaratıyor.

Yağmur suyunun sulama amacıyla toplanması ve depolanmasından, enerji tasarruflu LED lambaların kullanılması ve güneş ışığından yüzde 90 faydalanılmasına kadar birçok detayın düşünüldüğü ofiste, benzer iş ortamlarına göre yüzde 30 daha fazla temiz hava girişi sağlanıyor. “Akıllı bina yönetim” sistemi ile aydınlatma, ısıtma, havalandırma gibi ana tüketim kaynakları yakından izlenirken, çalışanların da sürdürülebilirlik uygulamalarına destek vermeleri için özel farkındalık çalışmaları yürütülüyor.

P&G, yeni ofisinde olduğu kadar Türkiye’deki üretim tesislerinde gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarıyla da son 2 yılda üretim tesislerinde bertaraf edilen atık miktarını yüzde 88, enerji kullanımını yüzde 19 ve sera gazı salınımını ise yüzde 29 azaltmayı başardı. P&G’nin global hedeflerinden biri olan “Depolamaya Gönderilen Üretim Kaynaklı Sıfır Atık” hedefini gerçekleştirdi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 309 kez okunmuştur.


ETİKETLER : P&G Türkiye,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

P&G Türkiye ofisine LEED Altın Sertifikası
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Erol Yarar, TBB, Alper Can Bulcum , Çanakkale Boğaz, başkan, Ege Vitrifiye, Eyfel Kulesi, İstanbul FinansMerkezi, Euromoney Gayrimenkul Ödülleri, Çelik Binalar, Ulus, Haydarpaşa, St. Petersburg, Kağıthane 7000, EWEA, CaferKara, Orhangazi, PC tabanlı, Öğretim Üyesi Tayfun Çalkavur, Odeon kulesi, Airfel Digifel Premix, yoğuşmalı, Karaköy İstanbul "Salıpazarı Limanı", Serdar Urfalılar, Neosera, Çarıkçı Grup, Ece Gökalp, Mary Kuria , Genie, Akasya AVM,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.