TÜMSİAD Akdeniz Bölgesine Çıkarma Yaptı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
TÜMSİAD Akdeniz Bölgesine Çıkarma Yaptı
05 Mart 2018, Pazartesi 16:05:57
TÜMSİAD Akdeniz Bölgesine Çıkarma Yaptı
2017 yılı faaliyetlerini değerlendirmek ve 2018 yılı bölge eylem planlarını istişare etmek üzere TÜMSİAD Akdeniz Bölge Toplantısı gerçekleştirildi. 3 Mart Cumartesi günü Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Adana, Antalya, Kahramanmaraş, Mersin, Burdur, Hatay, Isparta, Osmaniye, Kozan şube başkan ve komisyon üyeleri ve misafir olarak da Muğla şube başkan ve üyeleri katıldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

2017 yılı faaliyetlerini değerlendirmek ve 2018 yılı bölge eylem planlarını istişare etmek üzere TÜMSİAD Akdeniz Bölge Toplantısı gerçekleştirildi. 3 Mart Cumartesi günü Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Adana, Antalya, Kahramanmaraş, Mersin, Burdur, Hatay, Isparta, Osmaniye, Kozan şube başkan ve komisyon üyeleri ve misafir olarak da Muğla şube başkan ve üyeleri katıldı. Program öncesinde 2 Mart Cuma günü TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Akdeniz Bölge Başkanı İbrahim Alimoğlu, Genel Sekreter M. Osman Kapıcıoğlu ve Antalya Şube Başkanı Mesut Menzilcioğlu; TÜMSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere Antalya Valisi Munir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Antalya Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Açılış töreninin ardından programa katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ile birlikte 50 üye firmanın stant açtığı ve ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği fuar alanını gezdi. Programın devamında da proje yatırım, kurumsal organizasyon, sektör ve eğitim konularında çalışmaların yapıldığı toplantılar gerçekleştirildi. Sonrasında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Gilan Mücevherat Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Muharrem Geylan Markalaşma ve Marka inşası konferansını verdi.

Akdeniz bölge toplantısında konuşma yapan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Akdeniz’in her zaman ticari, siyasi ve jolopolitik anlamda ayrı bir öneme sahip olduğuna dikkat çekti. Bölgenin toplam GSMH’ya katkısının yüzde 10 civarında olduğunu belirten Doğan, “Bölgede kurulan petrol ve doğalgaz boru hatları, Ortadoğu ile deniz bağlantısının bulunması ve bölge ticareti açısından Mersin ve İskenderun limanları, turizm açısından da Alanya ve Antalya limanları, bölgenin önemini daha da artırmaktadır.” Dedi.

Yaşam Kalitesi En Yüksek Bölge Olmak

Özellikle Akdeniz bölgesi için yenilenebilir enerji kaynakları konusu üzerinde durduklarını belirten Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgenin vizyonu olan ‘Sürdürülebilir yerel kalkınmada öncü, istihdam ve rekabet gücünü artırarak Türkiye’nin yaşam kalitesi en yüksek bölgesi olmak’ inancını benimseyerek, bizler de TÜMSİAD olarak bölge ekonomisine katkı sağlayacak fuarlar, alım heyetleri, iş seyahatleri ve çalıştaylar düzenlemekteyiz. Ayrıca bölgede ortak iş yapma kültürünün geliştirilmesi, yeraltı kaynaklarının değerlendirilmesi, ara elemanların yetiştirilmesi, rekabet gücünün artırılması ve girişimcilik kültürünün geliştirilmesi konusunda üyelerimizle ve komisyon başkanlarımızla çalışmalar yürütmekteyiz.” 

KAYNAK:İnşaat&Yatırım367 kez okunmuştur.


ETİKETLER : TÜMSİAD, Hakan Tütüncü, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

TÜMSİAD Akdeniz Bölgesine Çıkarma Yaptı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Su Kayıp ve Kaçakları Forumu Türkiye, ECHO Square, Best Western Şile Gardens Hotel, Yapı Merkezi, AlpinaSilan Nevo , i EVA Gayrimenkul Değerleme, Dubai Uluslararası Emlak Fuarı, Realty-TR, mağaza yatırımı, “Meslek Eğitimine Destek Aydınlık Geleceğe Destek” , TVF, Teknur İnşaat, Otomatik Kapı ve Kapı Yan Sanayi İhtisas Fuarı, Esengüç Enerji, urgut Nail Güven, Apollon, Klaus Jesse , Renzo Piano, Yapısal Çelik Günü, MİNT Çağlayan, Pompalarda Enerji Verimliliği, GöktuğGür, Exen Projesi, Allison 4000 Serisi, Zafer Kardeşler, Fuga Loft Koleksiyonu, İntemaMutfak, İlyas Kırali, Kirigamine Klimalar, Ömerler Mimarlık,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.