Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda %100 değerlendi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda %100 değerlendi
14 Subat 2018, Carsamba 10:15:43
Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda %100 değerlendi
Amad Gayrimenkul Türkiye Müdürü Oğuzhan Olaş, kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesinden bu yana markalı konut projeleriyle hızla gelişen Kartal‘ın son 5 yılda %100‘ü aşkın değer kazandığını ifade etti. Kartal‘a son 4 yılda 20 milyar dolar yatırım yapıldığını kaydeden Olaş, bölgedeki markalı konut projelerinin yaşam kalitesini yükselttiğini, ilçenin değer kazanmaya devam edeceğini vurguladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Amad Gayrimenkul Türkiye Müdürü Oğuzhan Olaş, Kartal‘da sanayi tesislerinin yerini modern konut projelerine bıraktığını, bölgede yaşanan kentsel dönüşümün boş araziler üzerine değil, ağırlıklı olarak depreme uygun olmayan konutlar ve eski sanayi tesisleri üzerinde geliştirilerek örnek bir dönüşüm gerçekleştirildiğini kaydederken, Kartal’ın sağlıklı bir kentsel planlama ve yapılaşma ile büyüdüğünü vurguladı. İlçe genelinde üniversite ve üstü eğitime sahip olanların oranının %45‘e dayandığını ifade eden Olaş, bu oranın İstanbul ortalamasının çok üstünde olduğunu belirtti. 

4 yılda 20 milyar dolar yatırım 

Kartal‘ın son 3 yılda İstanbul‘da en çok değer kazanan ilçeler arasında yer aldığını söyleyen Olaş, şu bilgileri verdi: “İstanbul Anadolu Adalet Sarayı gibi kamu yatırımları, Kartal-Kadıköy metrosu gibi ulaşım projeleri ve kentsel dönüşüm etkisiyle gayrimenkulde son 3 yılda en fazla değer artışı görülen ilçeler arasında Kartal‘ı görüyoruz. Başarılı kentsel dönüşüm planlaması ve markalı konut projeleriyle Kartal, son yıllarda konut sahibi olmak isteyenlerin ve yatırımcının gözdesi konumunda. Markalı konut projelerini baz alarak değerlendirdiğimizde, Kartal 2013 yılında %20, 2014‘te %13, 2015‘te %14, 2016‘da %22 değer kazandı. Bu değer artışında bölgeye yapılan ulaşım ve kamu yatırımları önemli bir rol oynadı. Son dört yılda bölgeye yapılan yatırım 20 milyar dolara ulaştı. İlçe önümüzdeki dönemde de değerlenmeye ve cazibe merkezi olmaya devam edecek.“   

200 milyon TL yatırım

Yabancı sermayeli bir yatırımcı olarak Kartal‘ı bu nedenlerden dolayı tercih ettiklerini kaydeden Olaş, inşaat sektörünün deneyimli fiması Umran Yapı ortaklığıyla bölgede gayrimenkul çıtasını yükseltecek Kartal Wings projesini geliştirdiklerini söyledi. Kartal Wings‘in sadece Kartal‘ın değil, İstanbul‘un özel projeleri arasında yer aldığını söyleyen Olaş, “Projemizin yatırım değeri 200 milyon TL. Özgün mimari tasarımı, konforlu daireleri, kapanmaz Adalar ve Marmara Denizi manzarası, sosyal donatıları ve dev peyzaj alanı ile fark yaratan Kartal Wings, merkezi konumu ve ulaşım ağlarına yakınlığıyla Kartal bölgesinin en iddialı projeleri arasında yer alıyor“ dedi. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


485 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Amad Gayrimenkul, Kartal, Oğuzhan Olaş, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda %100 değerlendi
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ErtuğrulŞen, Celalettin Güvenç, Beyazİnşaat, Armani/Business Centre, Huzur, Royal Center, BetülBaşkır, ÖTV, Esenboğa Havalimanı, Toz-Taş Yapı Türkiye, Sadabad, Çamlıca-Etiler, Şanlıurfa Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Metin Aslantaş, Kavanlar İnşaat, Demet Sabancı Çetindoğan, Philips Aydınlatma, Dumankaya Modern Vadi ve Adres Panorama, Barajlar ve HES Fuarı, OYAK Çimento, EUbuild Projesi, Ali Akça, AbdurrahmanYıldırım , gayrimenku, Dr. Abdulrahman Al Zamil, The Address, Acapulco Otel, Bülent Aras, Matthew Webster , Shell ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.