Arma Kontrol 2018 yılında ihracatla büyüyecek | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Arma Kontrol 2018 yılında ihracatla büyüyecek
14 Subat 2018, Carsamba 10:05:59
Arma Kontrol 2018 yılında ihracatla büyüyecek
Araç geçiş kontrol sistemlerinde Türkiye’nin önde gelen markalarından Arma Kontrol, 2018 yılında ihracat hedefleriyle büyüyecek. Bugüne kadar 40’tan fazla ülkeye araç geçiş kontrol sistemleri ihraç eden Arma Kontrol, 2018 yılında bu rakamı iki katına çıkararak, toplam cirosunun yüzde 50’sini ihracat gelirlerinden elde etmeyi hedefliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Road Blocker ve Mantar Bariyer sistemleriyle 3 bini aşkın projeye imza atan Arma Kontrol, ihracat rakamlarını büyütmeye devam ediyor. Yerli mühendislerin başarılı projelerini uluslararası test merkezlerinde tescilleyen Arma Kontrol, en üst seviye güvenlik derecesi olan P1 sınıfı sertifikalı ürünleriyle global pazarda hacmini genişleterek 2018 yılı sonunda yaklaşık 90 ülkeye ihracat yapmayı hedefliyor.  En yüksek seviye güvenlik sertifikası olan PAS 68 ile P1 derecesini alan ilk yerli üretici olduklarını belirten Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal; ‘’Arma Kontrol olarak sektörde Ar-Ge çalışmalarına önem vererek ciromuzun yüzde 20’sini Ar-Ge süreçlerine ayırıyoruz.

Yerli mühendislerimizin geliştirdiği ürünlerimiz, girdiği uluslararası çarpışma testlerinde elde ettiği başarılı sonuçlarla Ar-Ge süreçlerine yapmış olduğumuz yatırımların ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Dünyada aynı sektörde faaliyet gösteren birçok firmanın ulaşamadığı güvenlik seviyesi olan P1 derecesindeki ürünlerimiz, bize yurtdışı pazarlarda büyük imkanlar sundu. 2017 yılında güvenlik sektörüne yön veren Amerika ve Batı Avrupa ülkelerinin de arasında bulunduğu 40’tan fazla ülkede projeler üstlenen Arma Kontrol, 2018 yılında Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde faaliyetlerini artırarak 90 ülkeye ihracat yapacak’ dedi. 

Her sene Ar-Ge’ye yatırım

Global pazarda büyüme hedefleri olduğunu dile getiren Koray Kartal; ‘’Küresel pazarda söz sahibi olmak isteyen bütün şirketler Ar-Ge çalışmalarına önem vermek zorunda. Biz Arma Kontrol olarak kurulduğumuz günden itibaren Ar-Ge süreçlerine yaptığımız yatırımlarla sektörde fark yaratmayı hedefledik. Çalışmalarımız sonrasında elde ettiğimiz başarılarla sektörümüzde faaliyet gösteren yerli üreticilere ilham kaynağı olduk. Yaptığımız çalışmalarla sektördeki kaliteyi yukarıya çekmekten mutluluk duyuyoruz. Bu bağlamda 2018 yılında faaliyete başlayan yeni fabrikamızda Endüstri 4.0 çalışmalarına başlayarak üretim kapasitemizi artırdık.” dedi. 

Öncelikli hedef Afrika

Farklı kıtalarda 40’tan fazla ülkeye güvenlik ürünleri ihracatı yapan Arma Kontrol, 2018 yılında Afrika ve Ortadoğu pazarına çıkarma yapacak. Bölgedeki güvenlik ihtiyacı çerçevesinde, Nijerya, Kenya, Gana, Somali, Togo’da projeler başladı. Afrika kıtasının Arma Kontrol’ün global pazardaki yükselişinde de büyük katkı sağlayacağını aktaran Kartal, PAS68 sertifikalarıyla global pazarda adından söz ettiren Arma Kontrol ürünlerinin bölgenin ihtiyaçlarını karşılayarak güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldıracağının altını çizdi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım270 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Arma Kontrol,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Arma Kontrol 2018 yılında ihracatla büyüyecek
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı, ErdemirGrubu, Karre Kids, Murat Çetinkaya, Duvar Kağıdı, Yingli Solar, SancaktepeBelediyesi, 31 tasarım, Cengiz İnşaat, halı, Maslakno/1 ofis, 5. Yenilenebilir Enerji Kongresi ve Sergisi, Elite, ÇeşmoodResidence, En İyi Toplantı Şehri, Ahmet Kuşanoğlu, KoleksiyınMobilya, GiorgioBianchini, Sayı 63, Enerjisektörü, fina, Hazar Denizi, F. Fatma Çelenk, ABB Elektrik, Rose Marine, REC Türkiye, Hakan Plastik, TED, Halid Muhammed Culu, LeedGoldSertifikası,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.