Teknovinç Bir Referans Projeye Daha İmza Atıyor Büyükyalı İstanbul | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
Teknovinç Bir Referans Projeye Daha İmza Atıyor Büyükyalı İstanbul
14 Subat 2018, Carsamba 09:57:26
Teknovinç Bir Referans Projeye Daha İmza Atıyor Büyükyalı İstanbul
Zeytinburnu Kazlıçeşme’de ÖZAK GYO – YENİGÜN – ZİYLAN Grubu tarafından toplamda 238.020 m2 inşaat alanına sahip olan ve İstanbul’un en prestijli konut projeleri arasında yer alan İstanbul Büyükyalı Projesi’nde, toplam 12 adet POTAIN kule vinç ve 10 adet STROS dış cephe personel ve malzeme asansörü hizmet veriyor. Bu sayının projenin son aşamalarında 29’a kadar yükselmesi planlanıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye inşaat sektörünün lider kule vinç, dış cephe personel ve malzeme asansörü tedarikçisi TeknoVinç, İstanbul Büyükyalı Projesi’nde toplamda 12 adet POTAIN kule vinç ve 10 adet STROS dış cephe personel ve malzeme asansörü ile yer alıyor. Özellikle 12 adet kule vincin, imalat programını aksatmaması için, projenin ilerleme durumuna göre yükseltilmesi planlanan ve TeknoVinç tarafından kiralama mühendisliğine özgü çözümler sunulan projede, inşaat sürecinin sonraki aşamalarında sorun yaşanmaması sağlanıyor. Potain kule vinçler, özel gövde kompozisyonları sayesinde, farklı serbest yüksekliklerde çalışabilme özelliği ve 60 metrelik yatay bomun ucunda 2000 kg. kaldırma kapasiteleri ile, projenin ilerleme hızına büyük katkı sağlıyor. Deniz kıyısındaki Kazlıçeşme sahil yolunda yükselen Büyükyalı projesi, İstanbul’un boğaz hattını uzatarak, yeni bir deniz semti kuruyor. Büyükyalı projesi, İstanbul’un kara, deniz ve raylı sistem tüm yeni ulaşım akslarının kesiştiği noktada, Tarihi Yarımada’nın yanı başında yer alıyor. 111 dönümlük arazi üzerine inşa edilen Büyükyalı Projesi, “insan” kavramını odağına alarak, sakinlerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefliyor.

Büyükyalı’nın mimarlığını, 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstleniyor. Projelerinde, yaşayan, yaşama değer katan ve çevreye saygılı tasarımlar gerçekleştiren Chapman Taylor, İstanbul’un zamansız ruhunu, tarihi dokusunu, sıcacık semt hayatını Büyükyalı’ya yansıtan mimari çözümler sunuyor.

Yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen ‘Yeni Şehircilik’ anlayışıyla tasarlanan Büyükyalı projesi, yeşil ve maviyle iç içe, insana saygılı yepyeni bir yaşamın kapılarını TeknoVinç ile aralıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım284 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Teknovinç ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Teknovinç Bir Referans Projeye Daha İmza Atıyor Büyükyalı İstanbul
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
IGRA, Garabogaz, Fera Grup, Fatma Güldemet Sarı, Esse Nepal, İMO, Sayı 58, İTÜ Makine Fakültesi, Re/max Piramit, SamplePark, M.Nazım Yavuz, SağlıkKampüsü, Savoy, Still İstanbul Adoria, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Bağ-Kur, Hong Kong, WILO Türkiye, SevillaKekliktepeVillaları, Zonguldak Gökçebey, Victoria Meyer, İntema Yaşam, Üstün EZER, Yüksek Mimar Gülfem Karaer, Yeşil Semtler, Garanti, Otoyol A.Ş. , Al Rubeaan, Coloration 2014, İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.